Rosja wygrała wojnę, pozostaje sprzątanie

Wywiad z Larrym C. Johnsonem

W wywiadzie Larry C. Johnson, były oficer CIA, przekonuje, że Rosja już wygrała wojnę i że pozostały tylko prace porządkowe. Johnson szkolił komandosów operacji specjalnych USArmy przez 24 lata, a następnie pracował w biurze antyterrorystycznym Departamentu Stanu.

One weird dude: the implosion of former CIA analyst Larry Johnson | SOFREP

Czy możesz wyjaśnić, dlaczego uważasz, że Rosja wygrywa wojnę na Ukrainie?

W ciągu pierwszych 24 godzin rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie wszystkie ukraińskie możliwości przechwytywania radarów naziemnych zostały zniszczone. Bez tych radarów ukraińskie siły powietrzne utraciły zdolność przechwytywania powietrze-powietrze. Na kolejne trzy tygodnie Rosja ustanowiła de facto strefę zakazu lotów nad Ukrainą.

Chociaż wciąż jest podatna na ataki rakiet ziemia-powietrze [Manpad] dostarczanych Ukraińcom przez Stany Zjednoczone i NATO, nic nie wskazuje na to, by Rosja musiała ograniczyć swoje operacje walki powietrznej.

Uderzyło mnie również przybycie Rosji do Kijowa trzy dni po inwazji. Przypomniałem sobie, że dotarcie do Kijowa podczas operacji Barbarossa (1941) zajęło nazistom siedem tygodni, a kolejne siedem tygodni zajęło podbicie miasta. Naziści mieli tę przewagę, że nie szczędzili wysiłków, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej i byli chętni do zniszczenia niezbędnej infrastruktury. Jednak wielu tak zwanych amerykańskich ekspertów wojskowych twierdziło, że Rosja ugrzęzła.

Kiedy znajdowali się na północ od Kijowa, na obszarze 24 mil (lub 40 mil, w zależności od źródła wiadomości), stało się jasne, że zdolność Ukrainy do rozpoczęcia znaczących operacji wojskowych została wyeliminowana. Gdyby artyleria pozostała nienaruszona, kolumna wojsk rosyjskkich byłaby łatwym łupem masowego rażenia. Ale tak się nie stało. Co więcej, gdyby Ukraińcy dysponowali odpowiednią zdolnością samolotów lub wiropłatami śmigłowców, musieliby zniszczyć tę kolumnę z powietrza. Ale tak się też nie stało.

Albo, gdyby mieli odpowiednią zdolność pocisków manewrujących, musieliby sprowadzić piekło na rzekomo zablokowaną kolumnę rosyjską. Tak się nie stało. Ukraińcy nie zorganizowali też znaczącej zasadzki piechoty na kolumnę z nowo dostarczonymi amerykańskimi pociskami.

Skala i zasięg rosyjskiego ataku są niezwykłe. W ciągu trzech tygodni podbili więcej terytorium niż obszar lądowy Wielkiej Brytanii. Następnie przeprowadzili ukierunkowane ataki na kluczowe miasta i instalacje wojskowe. Nie widzieliśmy ani jednej jednostki ukraińskiej wielkości pułku lub brygady atakującej i pokonującej porównywalną jednostkę rosyjską. Wręcz przeciwnie, Rosjanie rozbili armię ukraińską na części i przecięli jej linie komunikacyjne. Rosjanie konsolidują kontrolę nad Mariupolem i mają zapewniony dostęp do Morza Czarnego, a Ukraina jest teraz izolowana od południa i północy.

Chciałbym zwrócić uwagę, że Stany Zjednoczone miały większe trudności z zajęciem tak dużego terytorium w Iraku w 2003 roku, kiedy walczyły ze znacznie mniejszą i mniej sprawną siłą militarną. Tak więc ta rosyjska operacja powinna przestraszyć przywódców wojskowych i politycznych USA.

Ważną wiadomością, która nadeszła w tym tygodniu to rosyjskie ataki rakietowe na de facto bazy NATO w Jaworowie i Żytomierzu. NATO przeprowadziło szkolenie w zakresie cyberbezpieczeństwa w Żytomierzu we wrześniu 2018 roku i określiło Ukrainę jako „partnera NATO”.

Żytomierz został zniszczony przez pociski naddźwiękowe w ostatnią sobotę. Podobny los spotkał Jaworowo w ostatnią niedzielę. Było to główne centrum szkoleniowe i logistyczne wykorzystywane przez NATO i EUCOM do dostarczania najemników i broni na Ukrainę. Wiele wojskowych i cywilów w bazie zostało trafionych.

Rosja nie tylko regularnie atakuje i niszczy bazy używane przez NATO od 2015 r., ale nie ma też żadnego ostrzeżenia z powietrza ani przeciwdziałania atakującym pociskom.

Dlaczego media próbują przekonać naród ukraiński, że mogą zwyciężyć w wojnie z Rosją? Jeśli to, co mówisz, jest prawdziwe, to wszyscy cywile, którzy są wysłani do walki z armią rosyjską, giną w wojnie, której nie mogą wygrać. Nie rozumiem, dlaczego media chcą oszukiwać ludzi w tak poważnej sprawie. Co myślisz o tym problemie?

To połączenie ignorancji i lenistwa. Zamiast prawdziwej relacji zdecydowana większość mediów drukowanych i elektronicznych, a także duże firmy technologiczne wspierają masową kampanię propagandową. Pamiętam, kiedy George W. Bush był Hitlerem. Pamiętam, kiedy Donald Trump był Hitlerem. A teraz mamy nowego Hitlera, Władimira Putina. To stary i już zgrany numer. Każdy, kto ośmieli się poruszyć uzasadnione kwestie, natychmiast zostaje napiętnowany jako marionetka Putina lub rosyjska marionetka. Kiedy faktów nie można zakwestionować, jedynym sposobem odwołania się jest zniewaga.

W zeszłym tygodniu pułkownik Douglas MacGregor był gościem programu Tuckera Carlsona. Jego poglądy na wojnę są uderzająco podobne do twoich. Tak powiedział w wywiadzie: „Dla Ukraińców wojna naprawdę się skończyła. Bez wątpienia zostali rozerwani na strzępy, pomimo tego, co słyszymy w naszych mediach. Tak więc prawdziwe pytanie dla nas w tej chwili brzmi: czy będziemy żyć z narodem rosyjskim i jego rządem, czy też będziemy kontynuować tego rodzaju „zmianę reżimu” przebraną za wojnę ukraińską? Czy przestaniemy wykorzystywać Ukrainę jako taran przeciwko Moskwie, co w rzeczywistości zrobiliśmy?

Czy zgadzasz się z MacGregorem, że prawdziwym celem popchnięcia Rosji do wojny na Ukrainie była „zmiana reżimu” w Rosji? Po drugie, czy zgadzasz się, że Ukraina była wykorzystywana przez Stany Zjednoczone jako baza do prowadzenia wojny zastępczej przeciwko Rosji?

Doug jest znakomitym analitykiem, ale ja się z nim nie zgadzam. Nie sądzę, aby w administracji Bidena był ktoś na tyle mądry, by myśleć i planować w tych strategicznych kategoriach. Moim zdaniem minione siedem lat naznaczone było bezwładnością status quo NATO. Mam na myśli to, że NATO i Waszyngton wierzyły, że mogą dalej przesuwać się na wschód do granic Rosji bez wywoływania reakcji. NATO i EUCOM regularnie prowadziły ćwiczenia – w tym szkolenia „ofensywne” – oraz dostarczały sprzęt. Uważam, że doniesienia w USA, że CIA szkoliło paramilitarne jednostki ukraińskie działające w Donbasie, są wiarygodne. Ale trudno mi uwierzyć, że po naszych klęskach w Iraku i Afganistanie nagle w Waszyngtonie pociągają za sznurki stratedzy na poziomie Sun Tzu.

W Waszyngtonie panuje atmosfera rozpaczy. Oprócz prób zakazania wszystkiego, co rosyjskie, administracja Bidena próbuje zastraszyć Chiny, Indie i Arabię ​​Saudyjską. Nie widzę żadnego z tych krajów w kolejce. Myślę, że zespół Bidena popełnił fatalny błąd, próbując demonizować wszystkich Rosjan i inne rzeczy. Wręcz przeciwnie, jednoczy naród rosyjski za Putinem i staje się gotowy do podjęcia długiej walki.

Jestem zaskoczony błędną kalkulacją, że sankcje gospodarcze wobec Rosji rzuciłyby ją na kolana. Przeciwieństwo jest prawdą. Rosja jest samowystarczalna i nie jest uzależniona od importu. Jej eksport jest niezbędny dla dobrobytu gospodarczego Zachodu. Jeśli odmówi Zachodowi zboże, potas, gaz, ropę, pallad, gotowy nikiel i inne niezbędne minerały, ucierpią gospodarki europejskie i amerykańska. A ta próba zmuszenia Rosji poprzez sankcje uczyniła wysoce prawdopodobnym, że rola dolara amerykańskiego jako międzynarodowej waluty rezerwowej zostanie wyrzucona na śmietnik historii.

Od czasu swojego słynnego przemówienia w Monachium w 2007 roku Putin narzekał na „architekturę globalnego bezpieczeństwa”. Na Ukrainie widzimy, że te uporczywe problemy z bezpieczeństwem mogą przerodzić się w prawdziwą wojnę. Jak wiecie, w grudniu Putin złożył szereg próśb dotyczących bezpieczeństwa Rosji, ale administracja Bidena zignorowała je i nigdy nie odpowiedziała. Putin domagał się pisemnych zapewnień, że rozszerzenie NATO nie obejmie Ukrainy (członkostwo) i że systemy rakietowe nie zostaną rozmieszczone w Rumunii ani w Polsce. Czy uważasz, że żądania Putina są nierozsądne?

Myślę, że żądania Putina są całkowicie rozsądne. Problem w tym, że 99% Amerykanów nie ma pojęcia, jakiego rodzaju prowokację wojskową podjęły NATO i Stany Zjednoczone w ciągu ostatnich siedmiu lat. Społeczeństwu zawsze mówiono, że ćwiczenia wojskowe mają charakter „obronny”. To nie jest prawda. Teraz dowiadujemy się, że DTRA [Agencja Redukcji Zagrożeń Obronnych, red.] finansowała laboratoria biologiczne na Ukrainie. Przypuszczam, że Putin może zaakceptować amerykańskie systemy rakietowe w Polsce i Rumunii, jeśli Biden zaakceptuje rosyjskie systemy porównywalne na Kubie, w Wenezueli i Meksyku. Jeśli spojrzymy na sytuację w tych kategoriach, możemy zacząć rozumieć, że żądania Putina nie są ani szalone, ani nierozsądne.

Rosyjskie media donoszą, że „wysoko precyzyjne, wystrzeliwane z powietrza” rosyjskie pociski uderzyły w obiekt w zachodniej Ukrainie „zabijając ponad 100 lokalnych żołnierzy i zagranicznych najemników”. Centrum szkolenia operacji specjalnych znajdowało się podobno w pobliżu miasta Owrucz, które znajduje się zaledwie 15 mil od polskiej granicy. Co możesz nam powiedzieć o tym incydencie? Czy Rosja próbowała wysłać wiadomość do NATO?

Krótka odpowiedź: tak! Rosyjskie ataki wojskowe na zachodniej Ukrainie w ciągu ostatniego tygodnia zaszokowały i zaalarmowały przedstawicieli NATO. Pierwszy atak miał miejsce w niedzielę 13 marca w Jaworowie na Ukrainie. Rosja zaatakowała bazę kilkoma pociskami, z których część uważana jest za naddźwiękową. Zginęło ponad 200 osób, w tym personel wojskowy i wywiadu USA i Wielkiej Brytanii, a setki innych zostało rannych. Wielu doznało katastrofalnych obrażeń, w tym amputacji, i jest hospitalizowanych. Jednak NATO i zachodnie media wykazały niewielkie zainteresowanie informowaniem o katastrofie. Jaworów był ważną wysuniętą bazą NATO. Do lutego (przed rosyjską inwazją na Ukrainę) z Jaworowa do połowy lutego operowało Dowództwo Szkoleniowe 7. Armii USA.

Rosja na tym się nie zatrzymała. Wiadomości wojskowe ASB donoszą, że Rosja zaatakowała inne miejsce, Delatyn, które znajduje się 60 mil na południowy wschód od Jaworowa (w czwartek, jak sądzę). Wczoraj [20 marca] Rosja zaatakowała Żytomierz, kolejne miejsce, w którym obecne było NATO. Putin wysłał bardzo jasny przekaz: siły NATO na Ukrainie będą postrzegane i traktowane jak bojownicy. Koniec kropka.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest przedstawiany przez zachodnie media jako „przywódca wojenny” i współczesny „Winston Churchill”. Media nie mówią swoim czytelnikom, że Zełenski podjął szereg kroków, by zacieśnić swoją władzę, jednocześnie podważając kruche instytucje demokratyczne na Ukrainie. Na przykład Zełenski „zakazał działalności jedenastu partii opozycyjnych” i próbował uniemożliwić liderowi największej partii opozycyjnej na Ukrainie Wiktorowi Medwedczukowi start w wyborach pod sfingowanymi zarzutami „finansowania terroryzmu”. Nie jest to zachowanie przywódcy poważnie zaangażowanego w demokrację.

Co myślisz o Zełenskim i czy naprawdę jest on „przywódcą patriotycznym”, którego media przedstawiają jako niego?

Zełenski jest komikiem i aktorem. I moim zdaniem niezbyt dobrym. Zachód cynicznie wykorzystuje fakt, że jest Żydem, aby odwrócić uwagę od pokaźnego kontyngentu neonazistów (a mam tu na myśli prawdziwych nazistów, którzy wciąż świętują wyczyny ukraińskiej jedności Waffen SS, kiedy walczyła u boku nazistów). w II wojnie światowej. Fakty są jasne: delegalizuje opozycyjne partie polityczne i zamyka opozycyjne media. Uważam, że to jest nowa definicja „demokracji”.

Jak to się kończy? Na stronie Moon of Alabama jest świetny post zatytułowany „Jaki będzie ostateczny geograficzny stan wojny na Ukrainie”. Autor postu, Bernard, wydaje się sądzić, że Ukraina zostanie podzielona wzdłuż Dniepru „i na południu wzdłuż wybrzeża, które jest w większości zamieszkane przez Rosjan”.

Mówi też, że „wyeliminowałoby to dostęp Ukrainy do Morza Czarnego i stworzyłoby pomost lądowy do Naddniestrza, oddzielonego od Mołdawii, znajdującej się pod ochroną Rosji. Reszta Ukrainy byłaby pozbawiona dostępu do morza, w większości rolnicza, nieuzbrojona i zbyt biedna, by szybko stać się nowym zagrożeniem dla Rosji. Politycznie byłby zdominowany przez galicyjskich faszystów, którzy staliby się dużym problemem dla Unii Europejskiej”.

Czy Putin narzuci na Ukrainie własną umowę terytorialną w celu wzmocnienia bezpieczeństwa Rosji i zakończenia działań wojennych, czy może bardziej prawdopodobny jest inny scenariusz?

Zgadzam się. Głównym celem Putina jest ochrona Rosji przed zagranicznymi zagrożeniami i zabezpieczenie rozwodu z Zachodem. Rosja ma fizyczne zasoby, by być niezależną i realizuje tę wizję.

Źródło oryginalne https://www.controinformazione.info/la-russia-ha-vinto-la-guerra-quello-che-resta-e-un-lavoro-di-pulizia/

Wybór, redakcja i korekta tłumaczenia automatycznego SpiritoLibero


Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 33

 • Jeszcze tylko

  Jeszcze tylko 15 godzin

  • Jeszcze tylko#Major19

   Co będzie za 15 godzin?

   • Jeszcze tylko#Major19#Jarek Ruszkiewicz SL

    W Polsce w Rosji w USA obowiazuje ten sam kalendarz

   • Jeszcze tylko#Major19#Jarek Ruszkiewicz SL

    "Co będzie za 15 godzin?"

    "Major" cierpi na konstypację. Lekarz mu powiedział, że lekarstwo zadziała po 15 godzinach,

   • Jeszcze tylko#Major19#Jarek Ruszkiewicz SL

    no jak to co ? .... PRIMA APRILIS ...

  • Jeszcze tylko#Major19

   "Jeszcze tylko 15 godzin"

   Olej rycynowy działa szybciej.

 • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż "wieści Moskwy"

  Wojska rosyjskie wycofały się z kierunku Kijów, dlatego że wojnę wygrali, prawda? A może dlatego, że zostali odrzuceni, ograniczają swoje cele, idą na Donbas i chcą uzyskać lądowe dojście do Krymu, zbuntowane republiki wcielić do Rosji, czyli Ukraińcy ograniczyli im operację wojskową tak, że z kuprów im się dymi. Generałów im wystrzelali, jak kaczki, armia zwycięska generałów nie traci. Całe pociągi "prezentów Putina dla ruskich matek" zwożą. Idą na wojnę wyniszczającą, starają się niszczyć magazyny żywności , paliwa itd. Zniszczyli miasta, gdzie mieszka w większości ludność rosyjskojęzyczna. Wycofują się, by osłabić zasoby Ukrainy i dopiero wtedy uderzyć. Propagandowo wojnę przegrali, starają się walczyć surowcami energetycznymi sprzedawanymi za ruble, czyli handel wymienny, my wam gaz i ropę, wy nam to czego nie mamy, ale idzie lato, gazu będzie potrzeba znacznie mniej.
  Nie jest wykluczone, że z czasem wygrają, ale dziś to raczej dymiący kuper na glinianych nogach.
  Myśl jak człowiek niezależny, a nie jak człowiek podłączony kroplówką pod centrale Kremla.

  • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż

   Dlaczego popisujesz się swoją ignorancją i brakiem wiedzy na te tematy?
   Rosja nigdy nie miała zamiaru zdobywać Kijowa.
   Okrążyli Kijów, żeby związać znaczne siły UPAdliny.
   Zacznij myśleć a nie włazić w dupę banderowcom.
   Twoja rusofobia, na szczęście, nie ma wpływu na wynik wojny na UPAdlinie.
   Możesz sobie popierdzieć, tyle twojego.

   UPAdlina musi zostać pokonana i podzielona. To jest nasza racja stanu. A Rosji i tak możemy skoczyć. Oni zawsze będą mieli co jeść a Europa i pół świata będzie głodować. Biden już to zapowiedział otwartym tekstem.
   Zobaczymy co powiesz jak za kilka miesięcy będą hasać po Polsce uzbrojone bandy nazioli UPAińskich? A to mamy jak w banku.

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    "Dlaczego popisujesz się swoją ignorancją i brakiem wiedzy na te tematy?"

    Zawisza po prostu ślepo wierzy w to co zobaczy w telewizorze.

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    Widzisz Jarku, z mojej strony nie ma ignorancji, z twojej zaś "Radio Maskwa". Staram się być niezależnym obserwatorem, a jeśli kibicuję Ukraińcom to tym matkom i dzieciom co z domów musieli uciekać również tej większości rosyjskojęzyczne, których tak Putin chronił, że nie mają do czego wracać. Jak będę mógł oglądać bandy ukraińskie hasające po Polsce, kiedy Putin je zniszczy i zetrze na pył? Trzymaj się trochę logiki, starty na pył "banderowiec" nie hasa po innym kraju. . Sam sobie przeczysz. Mówisz, że Kijów nie był celem, a tak niedawno jeszcze mówiono, że głównym celem jest zdobycie Kijowa i osadzenie tam przyjaznego Rosji rządu? Dostali w kuper, to cele im się zmieniły?

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Wszystkich nazioli nie da rady wybić. Gdybyśmy mu pomogli idąc od zachodu to może tak. A Polska za to otworzyła szeroko granice.
     I nie pieprz mi o "dzieciach". 8 lat były zabijane rosyjskie dzieci w Donbasie. Przez 8 lat słowa nie powiedziałeś. O 500 000 dzieci irackich nic nie powiedziałeś. O dzieciach umierających obecnie z głodu i braku lekarstw w Jemenie i Afganistanie też milczysz.
     A to wszystko są FAKTY a nie "głos Moskwy".
     Ja w przeciwieństwie do ciebie piszę o tym, tyle mogę zrobić.

     Nie komentuj u mnie bo jesteś zwykłym hipokrytą.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     //, a tak niedawno jeszcze mówiono, że głównym celem jest zdobycie Kijowa //

     Być może tak mówili,tyle że nie projektanci i realizatorzy "wojskowo-technicznej operacji" mającej na celu zniszczenie NATO-wskiej infrastruktury która wedle oceny Rosji zagraża jej bezpieczeństwu.
     Chętnie dowiem się kto mówił że celem przedsięwzięcia jest zdobyciu Kijowa ?

     Ja wiem ale nie powiem bo nie chcę sobie i innym psuć przyjemności płynącej z faktu kiedy blau rycerz ujawni źródła z których czerpie informacje.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     "Staram się być niezależnym obserwatorem"

     Zbyt długie wpatrywanie się w telewizor jest niedobre dla wzroku.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Ochreniełeś bez reszty

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    @Pedant
    Zawisza nie włącza programów informacyjnych w telewizorze od kilku lat. Ale też nie chce ślepo wierzyć propagandzie rozpowszechnianej przez ruskie trolle. Nawet ucząc się rosyjskiego nie czytałem "Konsomolskiej prawdy" ani innej moskiewskiej prawdy.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     No wreszcie ktoś oświecony. Panie podaj kilka tytułów gdzie można przeczytać jakieś obiektywne informacje. Ja już przestałem oglądać żydowskie szczekaczki typu TVN czy Polsat, reżimowej TVP nie oglądam od roku . Wiadomo że to wszystko to ussmańscy sprzedawczyki. Gazety wydawane w Polsce nie nadają się nawet do kibla. Co do ruskich mediów to wiadomo że swoją stronę będzie chwaliła. Może dzięki Panu czegoś się wreszcie dowiem.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     "Zawisza nie włącza programów informacyjnych w telewizorze od kilku lat. "

     I nos mu się robi coraz dłuższy.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Zawisza
     Jeszcze niezbyt dawno takimi ruskimi trolsmi były wg. Ciebie szury szczepionkowe.. W jednym i drugim przypadku jesteś w błędzie, albowiem wyobraźni i wiedzy ci brak. Jesteś wrażliwy na przekaz podprogowy, a ponieważ masz aspiracjie należenia do elity, musisz mieć poglądy zgodne z nią by . To ta ka kwestia identyfikacji z tymi środowiskami.

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    A tak z ciekawości - co można kupić w Rosji za 100 rubli?

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Viridiana

     "A tak z ciekawości - co można kupić w Rosji za 100 rubli?"

     Tyle co w Japonii za 150 jenów.

    • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL#Viridiana

     Rosja dopiero zapowiedziała, że będzie przyjmować zapłatę za gaz od nieprzyjaznych państw w rublach, a już kurs tej waluty zbliżył się do kursu sprzed rozpoczęcia operacji na Ukrainie (wczoraj nieco ponad 80 rubli za US$). Aż strach pomyśleć, jak umocni się rubel, gdy te płatności w końcu dojdą do skutku, a potem także płatności za inne towary, jak ropa naftowa, pszenica, nawozy sztuczne, aluminium, tytan, uran itd., gdy też będą uiszczane w rublach.

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    Amerykański analityk wojskowy Scott Ritter jest pod wrażeniem humanitarnych działań armii rosyjskiej. Statystyka wojen pokazuje, że ginie tyle samo żołnierzy co cywili, czyli stosunek 1:1. Aktualnie na Ukrainie ginie 5 żołnierzy na 1 cywila. Nic dziwnego, że Ukraińcy szukają ochrony w Rosji.

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    Tu przebili Polsat i zakuty niebieski łeb
    Salon24” przekroczył szczyty absurdu, „Fakt” przy nim to mały pikuś.

    Rosjanie kradną na potęgę w domach pozostawionych przez przerażonych wojną Ukraińców. SBU przechwyciła kolejną rozmowę okupanta, który chwali się żonie, co zdołał wynieść na froncie walk. Kobieta prosi go o to, by wziął ze sobą jeszcze laptopa, bo przyda się ich dziecku. Inne nagranie wskazuje na to, że Rosjanie gwałcą psy i nieletnie osoby.

    https://www.salon24.pl/newsroom/1217307,rosyjski-zlodziej-bezwstydnieprzyznaje-sie-zonie-ta-prosi-go-o-kradziez-laptopa

   • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż#Jarek Ruszkiewicz SL

    Jeszcze przyjdzie czas, że trzeba będzie spakować żony i dzieci i spierda|ać do Rosji, żeby nie umrzeć z głodu i chłodu! Tylko czy przyjmą jakichkolwiek Polaczków. Jednak zdecydowanie lepsza kulka w łeb niż śmierć głodowa!

  • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż

   Nasz były szef BBN trzy tygodnie temu zarzekał się, że Rosji wystarczy zasobów na trzy dni walk. To dlaczego to nie Ukraińcy okrążają Moskwę tylko Rosjanie Kijów? niebieski zakuty łbie czekam na odpowiedź.

  • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż

   Ale ty cały Niebieski rycerzu masz łepetynę zrytą (nie mogę tego inaczej ująć bo się nie da) jak hektar małorolnego хозяйна pod oziminę .
   Nie chce mi się komentować twoich nabazgranych głupot bo szkoda czasu i atłasu .
   Lecz chcąc być użytecznym i oświecić z lekka twoją wełniastą główkę ... która i tak jest złomem genetycznym ... proponuję zapoznać się z .... https://bacologia.wordpress.com/
   ..... https://swiatowid.video.blog/2022/03/04/ukraina-artykul-dla-doroslych/ ..... bądż lżejsze wydanie które będą w stanie strawić twoje zwoje cholesterowo - lipidowe oczywiście zakładam , że jeszcze nie ma tam budyniu .... ...
   Pozdrawiam , bez urazy .

  • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż

   „Armia Rosyjska ujawnia tajne dokumenty 4 Brygady Gwardii Narodowej Ukrainy”
   Zgodnie z rozkazem Szefa Gwardii Narodowej (NGU) generała pułkownika Balana z dnia 22 stycznia 2022 r. skierowanym do dowódców oddziałów Północnego Kijowa, Południowej Odessy i Ziem Zachodnich NGU, dowódcy muszą zakończyć koordynację operacyjną do 28 lutego 2022 r. Rozkaz precyzuje również przygotowanie planu ataku dla jednej z grup szturmowych do ataku w rejonie tzw. „OOS” (w kierunku Donbasu) w celu rozpoczęcia prowadzenia misji zmuszenia Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej do powrotu na Ukrainę.

   https://t.me/denazi_UA/4829?single

   https://t.me/military_events_in_Ukraine/2276

  • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż

   problem sie zacznie jak nikt juz zielonych naklejek na butelki nie bedzie chcial
   ponizej fragment z dzisiejszej Interii :

   W tym tygodniu obserwujemy potężne osłabienie amerykańskiego dolara.

   Wynikało ono z wielu czynników: po pierwsze widać było nadzieję na osiągnięcie zawieszenia broni pomiędzy Rosją oraz Ukrainą. Oczywiście szybko zostało to zanegowane, ale pozostały inne czynniki. W tym tygodniu doszło do lekkiego odwrócenia krzywej dochodowości w postaci różnicy między 10 oraz 2 letnimi rentownościami. W wielu przypadkach takie odwrócenie było zapowiedzią kryzysu.   Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/waluty/aktualnosci/news-trzy-kwartaly-mocnego-dolara,nId,5929421#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • Jarku, zacznij coś czytać więcej niż

   Panie Zawisza.
   Jeśli Pan czerpie informacje podobne do tej i z podobnych źródeł to współczuję.

   "Rosjanie zszokowani dobrobytem Ukrainy.
   Zaskoczyły ich nawet asfaltowe drogi
   Ukraina miała być biednym i upadłym państwem — tak przynajmniej przedstawiała ją rosyjska propaganda. "Niektórzy z rosyjskich żołnierzy byli zaszokowani, gdy po raz pierwszy zobaczyli asfaltowe drogi" — donosi holenderski "De Telegraaf".

   Pańskie źródła są takie same jak "Dobrobyt Ukrainy"...

 • ☆☆☆☆☆

  Autor

  Pozdrawiam.

 • Zawisza

  Cywile ewakuują się z Mariupola i ujawniają metody walki neonazistów z azowskiego reżimu

  18 marca 2022 r. udaliśmy się do zachodniej części Mariupola, gdzie wciąż trwają walki między armią rosyjską, Milicją Ludową Donieckiej Republiki Ludowej i azowskim pułkiem neo- nazistowskim . Widzieliśmy, jak wielu cywilów w końcu ewakuuje się z Mariupola, po kilku strasznych tygodniach ukrywania się w piwnicach i zapytaliśmy ich, jak przebiegała koegzystencja z bojownikami Azowa .

  Dzięki przybyciu żołnierzy rosyjskich i DRL cywile mogą wreszcie uciec z Mariupola, a my mijamy długą kolumnę samochodów i ludzi uciekających z miasta na piechotę, jedni z dziećmi, inni ze zwierzętami. Rosja dostarczyła autobusy do ewakuacji cywilów bez samochodów, które szybko się zapełniają.

  Aby ocalić jak najwięcej ludności cywilnej, Rosja zaproponowała neonazistom z Pułku Azowskiego opuszczenie Mariupola bezpiecznymi korytarzami, aby przestali używać mieszkańców jako żywych tarcz. Ale Ukraina odrzuciła tę propozycję, pokazując, że Kijów nie dba o życie cywilów.

  Niektórzy z tych „odważnych” azowskich neonazistów , zdając sobie sprawę, że są skończeni, wymienili mundury na ubrania cywilne i uciekli z miasta korytarzami humanitarnymi utworzonymi przez Rosję, pomimo kontroli przeprowadzanych na posterunkach (kontrole wojskowe, m.in. inne rzeczy, obecność tatuaży na ciałach mężczyzn). Moskwa szacuje, że od 150 do 200 z nich wyjechało z Mariupola w kierunku Zaporoże, grupami po 10-15 osób. Ale rosyjskie wojsko zauważyło ich i zatrzymało 93 z nich w ciągu nocy.

  Rozmawiając z cywilami wciąż przebywającymi w Mariupolu oraz z tymi, którzy uciekają z miasta, otrzymaliśmy potwierdzenie, że neonazistowscy bojownicy pułku azowskiego używają mieszkańców jako żywych tarcz, uniemożliwiając im opuszczenie miasta, instalując w sprzęt wojskowy i stanowiska ogniowe w pobliżu schronów przeciwlotniczych, a nawet w domach, powodując ich zniszczenie, gdy armia rosyjska lub Ludowa Milicja DRL odpowiedzą ogniem. Cywil ewakuowany dzień wcześniej wyjawił kilku reporterom, że to pułk azowski zniszczył teatr Mariupola podczas odwrotu, a nie armia rosyjska.

  Całość http://sakeritalia.it/novorussia/i-civili-evacuano-mariupol-e-rivelano-i-metodi-di-combattimento-dei-neonazisti-del-regime-dellazov/

 • początki bywają trudne

  Polka miała dwa pokoje do wynajęcia.
  Przyjęła do siebie dwie rodziny ukraińskie.
  Dwa dni później, Ukrainka do Polki. –Każda rodzina powinna mieć oddzielną łazienkę dla siebie.
  Na targowisku miejskim podrostek ze złością do handlującego warzywami– Czemu gadasz do mnie po ruskie a nie po ukraińsku. Ty musisz gadać do mnie po ukraińsku.
  Polak do Ukraińca –Paszoł won

 • Zachód przegrywa wojnę z Rosją

 • 31 marca

 • Jarek * * * * *

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Spawa jest jasna, że każdy krytyk słusznej sprawy jaką jest obecnie całkowita ...

  demilitaryzacja i denazyfikacja UPA padliny to polskojęzyczny potomek wrogiego i obcego nam plemienia z pod znaku wideł, siekiery i bestialstwa !!!

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  https://aloonline.ba/wp-content/uploads/2022/03/Azov-2.jpg

  https://www.dewereldmorgen.be/wp-content/uploads/2022/01/Torchlight-procession-Stepan-Bandera-jan2015.jpg


  Pozdr.:))

 • ikulalibal

  Za Putina "myślą" ci, którym Zawisza spija z ust te bzdury. Ja też nigdy nie słyszałem, żeby Rosja miała takie zamiary bo i po co? Są ważniejsze cele i te są realizowane.
  Ale lemingi wierzą w to co "wolny świat" wkłada w usta Putina.

  "Wolny świat" ma zagwozdkę bo Rosja nie prowadzi wojny według standardów USA/NATO. Gdyby to robili to najpierw zrobili by dywanowe naloty i bombardowania a po miesiącu wjechaliby czołgami, żeby dorżnąć tych co się uchowali. Tak zrobiły USA w Iraku.
  To lemingom typu Zawisza ciężko pojąć...
  Za to powtarza brednie wymyślane przez mendia o "zbrodniach wojennych" Rosji a lemingi typu Zawisza to powtarzają pozując na "obiektywnych obserwatorów".

  • ikulalibal#Jarek Ruszkiewicz SL

   To już z każdym nowym dniem nawet na Zachodzie zaczynają krytykować banderowską nazistowską juntę i jej zbrodnie wojenne popełniane przez ukrów nie tylko na ludności cywilnej ale i na rosyjskich rannych żołnierzach do których strzelają by zadać jeszcze większe cierpienia lub katują znęcają się tak jak to robili ich przodkowie z UPA.

   Co raz więcej dowodów ukazuje się w ONZ jakich bestialstw dopuszczają się ukraińskie siły zbrojne łącznie ze strzelaniem do ludzi którzy chcą opuści dzielnice mieszkalne w których rozmieszczone są ukrów działa, rakiety i czołgi, w ten sposób stosują z ludzi żywe tarcze, to tchórzliwe banderowskie ścierwo.

   Pozdrawiam

  • ikulalibal#Jarek Ruszkiewicz SL

   Gdyby oprzeć się na informacjach ze źródeł Zawiszy, to okazałoby się, że Zełeński zgodził się udzielić audiencji Putinowi.

  • ikulalibal#Jarek Ruszkiewicz SL

   ale ossso chozzzi?

   Zawisza jest tu służbowo, czyli to tylko praca, a nic osobistego.
   Jaki zatem sens wchodzic z nim w polemikę, przeciez to tylko biznes.
   Biznes polega na tym, że warunkiem nie zamknięcia przez "służby" Non w nowej odsłonie jest prezentowanie stanowisk obu stron konfliktu, a nie jednostronnej napierdalanki na Ukrów.
   Tal więc Zawisza jest głosem "pro", czyli przekaźnikiem oficjalnej reżimowej propagandy.
   Czyli nic osobistego, tylko biznes.

 • marek500

  //No wreszcie ktoś oświecony. Panie podaj kilka tytułów gdzie można przeczytać jakieś obiektywne informacje.//

  Zadałeś świetne pytanie :)
  Telewizora nie ogląda, Komsomolskiej Prawdy nie czyta...
  Ciekawe skąd ma takie wyrobione zdanie?
  Ja przynajmniej podaję źródła moich wiadomości.

  Zobaczymy co odpowie Zawisza? :))))))))))))

 • Rosja wygra tę wojnę

  lecz to troszeczkę jeszcze potrwa. Siergiej Szojgu powiedział wyraźnie, że wojna się skończy, gdy zostaną osiągnięte wszystkie cele - a te jeszcze są odległe. Nie ulega jednak wątpliwości, że w początkowej fazie wojny, popełniono wiele błędów, które skutkowały dużymi stratami. Dlaczego tak się stało - na długo pozostanie tajemnicą, lecz moim skromnym zdaniem "car" został celowo /po raz kolejny oszukany/ wprowadzony w błąd. Nie będę tego uzasadniał, bo to tylko hipoteza, mająca pewne potwierdzenie w niecierpliwości z jaką czekano na rozpoczęcie wojny. Początkowe błędy zdołano jednak naprawić i teraz przystąpiono do systematycznego eliminowania przeciwnika. Wojska z pod Kijowa zostały wycofane na Białoruś, lecz nie do koszar - co jest wielką różnicą. Aktualnym priorytetem jest teraz zniszczenie ugrupowania wojsk /ok. 60 tys./ znajdujących się w okolicach Doniecka. Jakie będą następne posunięcia, o tym wie tylko sztab. Wywiad z Larrym C. Johnsonem dziwnym trafem ukazał się także w mediach Rosyjskich, co nie powinno nikogo dziwić, bo w sposób rewelacyjny tłumaczy brak błędów w początkowej fazie konfliktu. Zaniepokojonych "upadkiem rubla" chciałbym uspokoić, gdyż odzyskał on już początkowe straty i /na razie/ ma się nieźle. Najważniejszym jednak będzie, czy w dniu 01.04 zostanie wprowadzony rubel przy sprzedaży gazu, a potem innych surowców. Jeśli tak "car" ponownie przeobrazi się w Putina - przynajmniej w moim nazewnictwie.

  • Rosja wygra tę wojnę#Playset

   Specjaliści od wojen twierdzą, że żaden plan strategiczny nie sprawdził się do końca w samej wojnie.
   Rosja popełniła jeden zasadniczy błąd (i jest to wina wywiadu) - nie docenili ośmiu lat nazistowskiej indoktrynacji i zastraszania Ukraińców. Myśleli, że wjadą a tam będą ich witali kwiatami. Tak się nie stało. Ludzie albo już przeszli na banderowską wiarę albo po prostu się boją. Tym bardziej, że naziole stosują taktykę terrorystów ISIS z Syrii - okopują się blisko cywili i biorą ich za żywe tarcze. A że Rosjanie nie chcą zabijać cywili to mamy to co mamy...
   Ale dadzą sobie radę, tego jestem pewny.

   • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Jarek Ruszkiewicz SL

    ,,..i jest to wina wywiadu.."

    Czyżby?
    A sam Putin głuchy i ślepy, że nie widział jak yankesi dozbrajają, szkolą i szykują Ukraińców i do wojny o Krym i Donbas?
    Ośmioletnia śpiączka Putina i nagle się obudził z ręką w nocniku?

    • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Jarek Ruszkiewicz SL#Oświat

     //yankesi dozbrajają, szkolą i szykują Ukraińców i do wojny o Krym i Donbas? //

     W dodatku na terytorium Polski co powinno napawać Oświat szczególną troską jako że rosyjska doktryna wojenna zakłada atak na cele zagrażające bezpieczeństwu Rosji bez względu na to gdzie są one położone.
     Do niedawne ich doktryna nie zakładała takich działań ale czego sobie mają żałować skoro USA i Izrael hołdują właśnie takiej doktrynie.

   • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Jarek Ruszkiewicz SL

    Jeśli ja zdawałem sobie sprawę i znałem zmiany w nastrojach ludności, to wywiad Rosji tego nie wiedział ? Podobnie głuchy na meldunki wywiadu był Stalin/. Zresztą pisałem o tym jeszcze na długo przed wybuchem konfliktu - za co obficie głupcy raczyli mnie minusami. Oni byli pewni, że oporu nie będzie, dlatego wkraczały tam drugorzutowe jednostki. Dlaczego byli pewni, to wystarczy odpowiedzieć sobie na pytania - czy "car" jeszcze wspierał globalistów oraz dlaczego Bidet był taki zniecierpliwiony opóźnieniami w rozpoczęciu tej "operacji specjalnej". Prawda okaże się jednak w dniu 01.04, bo to /jeśli będzie konsekwentnie realizowane/ zapoczątkuje przyśpieszony upadek dolara. Chiny już jednoznacznie wsparły Rosję, a Oni wiedzą co robią.

    • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Jarek Ruszkiewicz SL#Playset

     pier ..lenie o Szopenie.

     A jaka była alternatywa?

  • Rosja wygra tę wojnę#Playset

   ,,...lecz moim skromnym zdaniem "car" został celowo /po raz kolejny oszukany/ wprowadzony w błąd...."
   A kto ,,cara” oszukał?
   Kto ,,cara” wprowadził w błąd?
   Nikt ,,cara” nie oszukał i nikt ,,cara” w błąd nie wprowadził.
   Car sam się oszukuje
   ,,Car” gdyby miał nieco większy format, cos w stylu Dymitra Donskiego, Aleksandra Newskiego, czy Dzingis chana, sam zebrał by odpowiednie informacje, sam wytyczyłby strategię działań, kierunki natarcia i metody pokonania przeciwnika.
   Tym czasem ,,cara” zapewniono w to co ,,car” wierzył, że witać go będą na Ukrainie kwiatkami i naiwny ,,car” wpadł pod zimny prysznic.
   To samo spotkało jego wypasionych generałów.
   Dopiero teraz próbują, jak się wydaje, skorygować swoje bledy.

   • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Oświat

    Nie powielaj Pan tych bredni z Onetu czy TVN. To nie dowodzi że został oszukany w sprawie ukraińców tylko dowodzi że USA nawiozła więcej swojej ,,pomocy humanitarnej'' niż Ruscy się spodziewali. Reszta idzie w/g planu. USA przygotowało pole walki, następnie się wycofali do Polski, i spokojnie czekali który transport ,,demokratycznych'' rakiet na ukrainę przełamie cierpliwość Putina.

   • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Oświat

    Można jeszcze przypomnieć wielu dawniejszych wodzów jak np. Gilgamesz po których zostały już wyłącznie mity opowiadające o triumfach bez porażek. Dymitr Doński nieraz dawał dvpy na przykład.

   • Rosja wygra tę wojnę#Playset#Oświat

    Jakby se Putin jeszcze szczotkę w d... wsadził, to mógłby po drodze pozamiatać.

  • Rosja wygra tę wojnę#Playset

   //Siergiej Szojgu powiedział wyraźnie, że wojna się skończy, gdy zostaną osiągnięte wszystkie cele - a te jeszcze są odległe //

   Wojna w rozumieniu strzelaniny czyli to co w operacyjnych planach nazwane jest "demilitaryzacją", skończy się na przełomie kwietnia/maja (podejrzewam że to celowy manewr mający nawiązać do kwietnia/maja 1945)
   Zaś drugi cel operacji nazwany " denazyfikacja " musi trwać długo.Nie licząc przestępców neo benderowskich na których już jest zgromadzony materiał śledczy i tych którzy zaznaczyli się zbrodniczą działalnością w ostatnim okresie,idzie o działania edukacyjno oświatowe których celem jest wychowanie pokolenia wolnego od nazistowskiej ideologii.
   Na dzień dzisiejszym nie ma na Ukrainie podręczników szkolnych bez gloryfikacji banderyzmu a to znaczy że trzeba zaczynać od zera czyli napisania książek z których będą się uczyły dzieci.
   Lekko nie będzie jako że wycofujący się banderowcy wywożą wszystko co się da, a jeśli się nie da to niszczą np szkolne ławki a nawet przedszkolne nocniki ,mebelki i bieliznę.

 • Konserwa z Kadyrowca

  Można się spodziewać, że w przyszłym roku Ukraina będzie miała znacznie więcej do wyzwalania. A może już w tym?

 • ...

  //Rosja wygrała wojnę, pozostaje sprzątanie//

  W Polin sprzątanie też się zaczęło (bez kinetycznej wojny), na razie bez rezania, ale co się odwlecze a zaplanowane, to nie uciecze...


  "Polskie dzieci wyrzucane z domu z dziecka. Powód: dzieci z Ukrainy!

  https://nczas.com/2022/03/28/mieli-dostac-dwa-tygodnie-na-opuszczenie-domu-dziecka-po-to-by-zwolnic-miejsce-dla-dzieci-z-ukrainy/

  „Informację, którą wczoraj uzyskałam od jednej z wychowanek, zmroziła mnie.
  Dziewczyna ma dwa tygodnie na opuszczenie swojej placówki, bo MUSI zrobić miejsce dzieciom z Ukrainy. Kończy 18 lat i MA SIĘ WYPROWADZIĆ. Bo tak. Bo ma być miejsce, bo nie ma dyskusji.
  Nikogo nie obchodzi, że szkołę kończy w czerwcu. Potwierdziłam informację u dyrektora placówki, tak samo jak ja, uważa to za absurd” – poinformowała Szostko."

  ----------

  Dodatek:
  https://bb-i.blog/2022/03/28/prawdziwy-cel/

  --------------------

  • ...#Kmieć

   -----------------------------------
   ""Polskie dzieci wyrzucane z domu z dziecka. Powód: dzieci z Ukrainy!"
   -----------------------------------
   Tak - to straszne - okupant pokazuje - kim naprawdę jest w stosunku do autochtonów.
   Wniosek?
   Prawdopodobnie polactwo ponownie wybierze magdalenkową ferajnę do tzw. sejmu.

   • ...#Kmieć#demonkracja

    I po co znów to sianie defetyzmu. Tylko siać beznadzieję i pieprzyć w bambus umiesz?

 • Uważam, że światowy, czarci pomiot nie pozwoli rosji zutylizować swojego krwawego

  najbardziej opętanego przez Szatana narzędzia zwanego banderssyństwem.
  Co będzie tym papierkiem lakmusowym ewentualnego wygrania wojny przez Rosje?
  Ano wcale nie denazyfikacja - bo ona zda się psu na bude bez skutecznej deukrainizacji - i to do spodu. Po prostu im trzeba zabrać tożsamość bycia ukraińcem wciśniętą im przez bachurów diabła.
  Wniosek?
  Twierdząc dzisiaj, że Rosja wojnę wygrała to odważne założenie. Tym bardziej odważne, że oparte na tym - jakoby Rosja występowała przeciwko światowemu, czarciemu pomiotowi. Tymczasem ona prawdopodobnie działa z polecenia tegoż czarciego pomiotu.
  Dzisiaj jedno wiemy na pewno - otóż atrapa Polski jest nasycana gwałtownie opętanymi przez Szatana przeciwko Polakom - banderssynami - i nic ponadto.

  • Uważam, że światowy, czarci pomiot nie pozwoli rosji zutylizować swojego krwawego#demonkracja

   Propozycja bez sensu.
   Metoda demonkratów to propaganda piekła na ziemi z sianiem beznadziei.
   Metoda Putina co prawda tez jest mową w języku bestii które zwalcza, ale zostawia bestiom drogę przeżycia.

   To że metodą typową dla Rusinów będzie musiał ich dalej pilnować żeby ich bestialstwo się nie odrodziło, to inna sprawa, ale konieczność. - Demokracja wobec bestii sensu nie ma.

   A co do Polski, to znowu widzę defetystyczne sianie lęków, demoralizacji i beznadziei - To zdecydowanie akcja wroga wobec Polski i Polaków
   Tego na Forum Polaków być nie może..

 • Wojna informacyjno-ekonomiczno-geopolityczna: prawda wymieszana z fałszem

  Bardziej to jest wojna informacyjna niż faktyczna gorąca wojna kinetyczna. Zakładam, że wszystkie źródła informacji na temat tego co się faktycznie dzieje na terenie tzw. Ukrainy są przekłamane propagandowo z każdej strony, w najlepszym razie otrzymujemy "niesmaczną i niepożywną" kanapkę prawdy wymieszanej z kłamstwem. Więc z całą pewnością i uczciwością to mogę tylko powiedzieć, że nie wiem dokładnie co się tam dzieje, jeżeli wierzyć w zdjęcia i materiały filmowe, wszystko wskazuje, że toczy się tam rodzaj wojny, ale już przykładowo kto jest sprawcą np. zniszczeń budynków mieszkalnych, rzekomych masakr na ludności cywilnej, strat wśród wojska jednej i drugiej strony - niczego pewnego powiedzieć nie można.

 • Co o tym sądzi Artur Kalbarczyk ?

  Czy aby na pewno wojna na Ukrainie, toczy się o przyszłość Ukrainy?
  Nawiązując do mojego ostatniego YT Stream... Reuters opublikował wiadomość; “cały rosyjski eksport, ma być w rublach”, właśnie to starałem się przekazać podczas mojego ostatniego YT.
  Rosja już domaga się opłat za gaz naturalny w rublach, teraz dochodzą sygnały, że inne (czytaj wszystkie) surowce, produkty z Rosji, także mają być obliczane w rublach.
  Pytanie nasuwa się, czy inwazja na Ukrainę nie jest zasłoną dymną... przed dużo większą wojną która toczy się, przeciwko dominacji US Dolar na Świecie.
  W tej wojnie uczestniczą, Chiny, Indie, Arabia Saudyjska, Rosja i inne kraje...przeciwko USA. Kraje te mają dosyć już amerykańskiej hegemoni na Świecie.
  Jeśli Rosja faktycznie poważnie myśli o nowym “petro rublu”, to niestety będzie musiała bardziej drastycznie podejść do sprawy, i sama będzie musiała wyjść z systemu Swift i przerwać dostawy surowców do swoich odbiorców. Euro-dolar system sam się nie podda, dolar sam nie upadnie... ktoś ten dolar będzie musiał zepchnąć za skały. https://www.reuters.com/business/find-roubles-if-you-want-russian-oil-grain-or-metals-top-lawmaker-says-2022-03-30/

  Ja tylko dodam, ze "car" został do tego nieświadomie zmuszony /poprzez zastawioną pułapkę z banderlandem - ktoś przeszarżował/ i jeśli teraz będzie konsekwentnie realizował /to co zapowiedział/ - to koniec globalizmu nadchodzi, będzie Świat wielobiegunowy.

  • Co o tym sądzi Artur Kalbarczyk ?#Playset

   Szczęśliwy świat powinien być podzielony na wiele tysięcy niewielkich państewek, lichwa zlikwidowana, a w obiegu wyłącznie pieniądz z pokryciem w towarach uzytkowych itp.

   • Co o tym sądzi Artur Kalbarczyk ?#Playset#Bar Horab

    Wiele tysięcy państewek to tysiące wojen

 • Naziści na Ukrainie wyjęli spod prawa chrześcijan

  Terroryści z Azowa, którzy wciąż próbują stawiać opór w Mariupolu, nie mają już niczego – czasu, pola manewru, amunicji. Mimo to, przed wycofaniem się z kolejnego dzielnicy, przez całą godzinę, nie szczędząc skąpej amunicji, ryzykując odcięcie od głównych sił, ostrzeliwali cerkiew bezpośrednim ogniem. Taką zaciekłą nienawiść wśród nazistów wywołuje ortodoksja.

  30 marca naziści przeprowadzili celny atak z haubic 122 mm na kościół we wsi Varvarka (LPR), kiedy odbyła się tam Liturgia Prześwięconych Darów. Takie działania mają długą tradycję w formacjach zbrojnych reżimu kijowskiego.

  Jesienią 2014 roku, gdy front ustabilizował się po kotłach Izvarinsky i Ilovaysky, formacje ukraińskie przeszły na taktykę „wypierania ludności”, dokonując nalotów ogniowych na osiedla i infrastrukturę cywilną. Celem tych zbrodni wojennych jest uniemożliwienie ludziom życia, zmuszenie ich do opuszczenia swoich domów i wyjazdu do Rosji w celu realizacji banderowskiej zasady: „Terytorium bez ludzi”.

  Ta nieludzka taktyka została zaproponowana UAF przez amerykańskich doradców wojskowych, którzy zalecili zwrócenie szczególnej uwagi na niszczenie cerkwi w wyniku pożarów, aby pokazać Donbasowi, że „Bóg ich opuścił”. Do grudnia 2014 roku 90 cerkwi zostało zniszczonych przez ogień Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Co więcej, oprócz ścisłego wykonywania poleceń „białych mistrzów” w osobie amerykańskich kuratorów, przejawiała się również osobista inicjatywa. Tak więc wszyscy pamiętają wideo, w którym bojownik Aidar Vita (Victoria) Zaveruha strzela z RPG-7, na którego ujęciach jest napisane „Śmierć prawosławnym!”, w świątyni we wsi Shirokino.

  Nie jest to przypadek – w rzeczywistości ukraiński nazizm to okultystyczna neopogańska sekta, w której „naród” – „Ukraina” jest postawiony w miejsce Boga. Niezależnie od tego, kim konkretni naziści pozycjonują się jako unici, rodnowicy, gnostycy, zwolennicy schizmatyków czy satanistów to ortodoksi są dla nich ontologicznymi wrogami.

  A oskarżenia UKP-MP o „związki z Moskwą” i „działanie na rzecz FSB” to nic innego jak chęć zracjonalizowania i zinstytucjonalizowania ich nienawiści. W rzeczywistości hierarchia UPC i większość duchowieństwa jest lojalna wobec istniejącej władzy i unika polityki. Niektóre parafie zbierały nawet pomoc dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Po kociołku Debalcewo i zakończeniu Mińska-2 Poroszenko postanowił wykorzystać prawosławnych jako wroga wewnętrznego, na którego można by skierować nienawiść do „Świdomitów” i odwrócić ich uwagę od własnych niepowodzeń. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że zamierzona przez niego ofiara nie była aż tak bezbronna – w celu ochrony swoich kościołów w parafiach zaczęto tworzyć grupy samoobrony, w skład których wchodzili nawet niektórzy członkowie ATO. Powietrze pachniało nowym konfliktem cywilnym o nieprzewidywalnych skutkach, a reżim kijowski ograniczył wtedy presję na UPC, koncentrując się na Tomosie.

  Zełenski, który zastąpił Poroszenkę, początkowo wykazywał obojętność wobec kwestii religijnej, a ulubiony pomysł Poroszenki, OCU, pozostawiony bez specjalnej opieki i wsparcia ze strony reżimu, zaczął zanikać. A teraz do Rady Najwyższej wpłynęły od razu dwie ustawy o zakazie UPC i przejęciu całego jego mienia. Są wszelkie powody, by sądzić, że takie „prawo” może zostać przyjęte w najbliższej przyszłości.

  Niektórzy obserwatorzy uważają, że w ten sposób reżim Zełenskiego stara się za wszelką cenę zarobić „punkty od nazistów”, nie zdając sobie sprawy, że ten krok może doprowadzić do jeszcze większego rozłamu w ukraińskim społeczeństwie, co w warunkach działań wojennych mogło być tragiczne konsekwencje dla państwowości ukraińskiej. Przecież w warunkach obecnego totalnego uzbrojenia można założyć, że parafianie z bronią w ręku mogą stanąć w obronie kościołów, a na terenach wciąż kontrolowanych przez reżim nazistowski będą toczyć się bitwy nowej wojny domowej.

  Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​Zełenski nie musi dziś zdobywać aprobaty nazistów. Po pierwsze, nie jest już od nich zależny i najprawdopodobniej jest poza zasięgiem ukraińskich nazistów. Po drugie, dziś jest już dość popularny w ich szeregach. Po trzecie, on sam, mimo swoich żydowskich korzeni i dziadka na froncie, jest prawdziwym i spełnionym nazistą. I po czwarte, nie przejmuje się zbytnio losem państwowości ukraińskiej. O czym przynajmniej świadczy fakt, że po niemal każdej rundzie negocjacji faktycznie odrzuca i tak już słabe stanowiska ukraińskiej delegacji, na których stara się ona budować dialog.

  Jeśli chodzi o rozłam i eskalację przemocy w społeczeństwie ukraińskim, reżim nazistowski nie tylko się ich nie boi, ale wręcz przeciwnie, na polecenie kuratorów amerykańskich i brytyjskich dąży do destabilizacji sytuacji w kraju jak to tylko możliwe, prowokować coraz to nowe rozłamy i linie konfrontacji. Liczba ofiar bezprawia Volkssturmu i batalionów narodowych w ukraińskich miastach jest dość porównywalna do strat bojowych i sięga tysięcy. Coraz częściej pojawiają się też doniesienia o prawdziwych starciach między rywalizującymi ze sobą gangami Volkssturmu, między terbatowitami a siłami bezpieczeństwa.

  Istnieją również doniesienia o obywatelach dołączających do grup samoobrony w celu ochrony. W ten sposób planowana przez nazistowski reżim „Noc Bartłomieja” mogła równie dobrze przekształcić się w „wojnę trzydziestoletnią”, jednak sojusznicze siły Rosji i Republiki Ludowej bez wątpienia będą w stanie powstrzymać prześladowania prawosławnych. Wszak ochrona podstawowych wolności, w tym wolności wyznania, przed tyranią Bandery jest jednym z głównych zadań Specjalnej Operacji Wojskowej.

  https://asd.news/articles/genocide/kievskiy-rezhim-gotovit-varfolomeevskuyu-noch/

  • Naziści na Ukrainie wyjęli spod prawa chrześcijan#Jarek Ruszkiewicz SL

   Wspaniała wiadomość w roku Stefana Bandery. Ukraińcy całkowicie zdani na łaskę Zachodu. Doradca Zełenskiego: „Rosjanie zniszczyli niemal cały przemysł zbrojeniowy”. Rosjanie zniszczyli niemal cały ukraiński przemysł zbrojeniowy powiedział w czwartek doradca prezydenta Ukrainy Ołeksji Arestowycz, cytowany przez agencję Reutera.


   Ps....Na tym polega demilitaryzacja. Teraz jeszcze denazyfikacja...Można naprawdę współczuć tym ludziom (nie, nie „Azowom” jakimś ani nie ich (nie)rządowi), bo Rosjanie i tak zrealizują swoje cele, bo przecież robią to cały czas, a gdyby Ukraina (ale rozumiem, że pod innym przewodnictwem) dogadała się z nimi, zanim „przyszło co do czego” (albo chociaż od razu na początku tej niby „wojny”) to przecież po prostu uniknięto by poważnych strat. W pewien sposób nasuwa się (oczywiście dość odległa) analogia do 1939 r. no przecież sensowniejszym wyjściem było zgodzić się wtedy na tę „autostradę” i „oddać” Gdańsk, którego i tak Polska nie kontrolowała aby zyskać na czasie i przeczekać do lepszego momentu. No, ale wiadomo, że Ukraińcom rząd „ustawiają” Anglosasi tak samo, jak i nam zresztą.

   • Naziści na Ukrainie wyjęli spod prawa chrześcijan#Jarek Ruszkiewicz SL#kula Lis 70

    No ale w 39' Beck mógł się wykazać.
    A ta menda żydowska była angolskim agentem.
    Zrobił to do czego był zatrudniony w rządzie II RP.

    Teraz mamy innych "zatrudnionych".

    • Naziści na Ukrainie wyjęli spod prawa chrześcijan#Jarek Ruszkiewicz SL#kula Lis 70#Jarek Ruszkiewicz SL

     OT światowe, indyjski „Economic Times” informuje ze FR i Indie zakończyły prace nad alternatywą dla międzynarodowego systemu bankowego SWIFT. Cytat „Rosyjski państwowy bank rozwoju VEB i Indyjski Bank Rezerw (bank centralny) prawdopodobnie zakończyły prace nad alternatywną platformą transakcyjną ułatwiającą handel dwustronny…30 marca Bloomberg poinformował, że rząd Indii rozważa rosyjską propozycję wykorzystania systemu opracowanego przez rosyjski bank centralny do płatności dwustronnych…Według rozmówców publikacji Indie będą nadal kupować ropę i broń od Rosji pomimo zachodnich sankcji”;
     https://strana.today/news/384181-rossija-i-indija-khotjat-zapustit-svoju-platezhnuju-sistemu.html

 • Wspierani przez Zachód demokratyczni naziści z Azowa w rękach ludzi Kadyrowa  Najemnicy jankescy pod Kijowem chwalą się zniszczonym ukraińskim pojazdem opancerzonym twierdząc, że to rosyjski czołg...Ciekawe jaki los spotkał ukraińską załogę tego pojazdu? Czyżby „idioci z juesej” ich spalili razem z pojazdem?


  Wymagania amerykańskiego PMC Silent Professionals dla obiecujących kandydatów, którzy są rekrutowani do pracy na Ukrainie za 1000-2000 dolarów dziennie:
  Wnioskodawca musi obecnie mieszkać na Ukrainie, w sąsiednim kraju lub w krajach strefy Schengen
  UE. Kandydat musi mówić po rosyjsku, ukraińsku, polsku, słowacku, węgiersku. rumuński lub mołdawski
  Preferowani kandydaci z doświadczeniem w siłach specjalnych lub doświadczeniem w służbie z bronią wojskową
  Ważna jest znajomość ukraińskiej sieci drogowej, kultury i wsi
  Doświadczenie w prowadzeniu akcji ratowniczych
  Doświadczenie w prowadzeniu operacji wyszukiwania
  Doświadczenie i wiedza na temat broni radzieckiej i NATO
  Doświadczenie w prowadzeniu inwigilacji i jej unikaniu. https://t.me/military_events_in_Ukraine/2347

 • Sekrety laboratoriów biologicznych: jak syn Joe Bidena sfinansował tworzenie militarnych wirusów na Ukrainie.

  Kp.ru dysponuje ekskluzywnymi dokumentami dotyczącymi pracy biolaboratoriów na Ukrainie (w tym tych, które dotarły do ​​nas bezpiecznymi kanałami od amerykańskich patriotów, którzy podobnie jak my są zszokowani korupcyjnymi schematami wokół przywódcy USA). Nić z nich ciągnie się przez ocean, do mrocznych spraw handlowych syna 46. prezydenta Ameryki, Huntera Bidena. To jedna z najciemniejszych tajemnic dzisiejszej Ukrainy. Od połowy 2000 roku w Niezależnej otwarto (lub zrekonstruowano) wiele laboratoriów biologicznych, zajmujących się badaniami nad szczególnie niebezpiecznymi bakteriami i wirusami. Wszystko wyjaśnia jeden z powodów, dla których Moskwa została zmuszona do ogłoszenia operacji specjalnej. Zwolennicy ideologii nacjonalistycznej, którzy wczoraj wydali rozkaz ostrzału pokojowych dzielnic Doniecka, jutro mogą równie dobrze przypuścić biologiczny atak na nas. https://t.me/military_events_in_Ukraine/2349

 • Tyczy się p. Zawiszy-Niebieskiego --- zadziwiony komentarz 1891433 czwartek, 31 marca 2022, 15:34:57

  https://spiritolibero.neon24.info/post/167439,rosja-wygrala-wojne-pozostaje-sprzatanie#comment_1891433

  Taka postawa ma a raczej miała uzasadnienie. Człek nowoczesny to człek który przyszłość opiera na wszelakim postępie i jej awangardzie czyli nauce. Tylko nie zauważył że powolutku, kroczek za kroczkiem za sprawą bytu określanego przez Demonkrację czarcim pomiotem, ta była NAUKA stała się jeśli wprost nie zwykłą k..wą to na pewno pospolitą prostytutką.
  Ja od pewnego czasu wolę towarzystwo pogardzanego przez elity i nazywanego przez nich tzw. bydła, niż towarzystwo tych których nadzwyczaj celnie określił L. Dorn nazwą wykształciuchów.

 • Wszechwładny w UKROPOLIN ambasador Ukrainy Deszczyca domaga się teraz

  od „rządu warszawskiego” by całkowicie zamknął granice RP z Białorusią (cytat) „nawet jeśli decyzja nie zostanie podjęta na poziomie Unii Europejskiej”;
  https://strana.today/news/384165-ukraina-ubezhdaet-polshu-i-pribaltiku-polnostju-zakryt-hranitsu-s-belarusju-i-rf.html


  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej pokazało materiał filmowy z niszczenia ufortyfikowanych twierdz i stanowisk ogniowych pojazdów opancerzonych Sił Zbrojnych Ukrainy. Załogi śmigłowców szturmowych Ka-52 Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych wystrzeliły parami pociski kierowane i kierowane z niskich wysokości – zlikwidowano zamaskowane stanowisko dowodzenia i twierdzę jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy, zniszczono pojazdy opancerzone i siłę roboczą wroga.

  https://t.me/military_events_in_Ukraine/2359

  Kolejny atak rakietowy na Ukrainie. Tym razem jego celem stały się koszary wojskowe i znajdujące się w nich składy z paliwem w obwodzie dniepropietrowskim. Według gubernatora obwodu dniepropietrowskiego zginąć miały 2 osoby, a 5 miało zostać rannych;
  https://strana.today/news/384194-vrah-udaril-raketami-po-voinskoj-chasti-pod-dneprom-est-pohibshie.html

  Z tego „dobrobytu” to im jeszcze przed „pełnowymiarową wojną” z Ukrainy nawiało do 5 do 6 mln obywateli, z czego połowa do „państwa – agresora” czyli FR…
  https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-sie-wyludnia-za-kilka-lat-polowa-ukraincow-bedzie-zyla-za-granica-6410162125964929a.html

  Ukraińskie wojsko zostało ukazane bez ogródek w relacji Al Jazeery – na nagraniu widać, jak poruszają się karetkami pogotowia. Korespondent Al-Jazeery sfilmował interesujący moment, prawdopodobnie w Nikołajewie – raport pokazuje, jak ukraińskich bojowników wyładowuje się z karetki. Dzięki temu losowemu strzałowi teraz wiadomo, że do poruszania się używają karetek pogotowia. https://t.me/military_events_in_Ukraine/2368

  „Haniebna zdrada” na „Al Jazeera”, korespondent tego kanału kręcąc materiał przy jednym z ukraińskich szpitali uchwycił moment jak do transportu „ukrowojaków” wykorzystywana jest karetka pogotowia ratunkowego…
  https://t.me/OpenUkraine/11699

 • Artykul-wywiad

  bardzo pozytywny. Aczkolwiek mozna dyskutowac.
  Uwazam, ze rosyjskie sukcesy okupione sa nazbyt wysokomi stratami wlasnymi.

  Czy to zwykle pomieszanie skladni, czy blad zamierzony.

  -"Ukraińcy nie zorganizowali też znaczącej zasadzki piechoty na kolumnę z nowo dostarczonymi amerykańskimi pociskami."-

  To zdanie sugeruje, ze Ukraincy mieli sie zasadzic na rosyjska kolumne, ktorej Amerykanie dostarczyli jakies pociski.
  Cos mi tu nie pasi...

  Pozdrowienia

  • Artykul-wywiad#krysz

   Kolejne zdjęcia z miejsca rozbicia się helikoptera sił ukraińskich zestrzelonego przez obronę plot przy próbie przedarcia się do Mariupola. Podobno z załogi drugiego helikoptera, również zestrzelonego ocalała trójka osób;
   https://t.me/boris_rozhin/38305

   Strona rosyjska poinformowała o zidentyfikowaniu jednego z zestrzelonych helikopterów jest to maszyna ze składu połtawskiej 18 Samodzielnej Brygady Lotnictwa Wojskowego;
   https://t.me/boris_rozhin/38318
   http://topnews.pl.ua/society/2016/10/03/74569.html

   Sztab Generalny Ukrainy alarmuje ze strona rosyjska na kontrolowanych przez siebie terytoriach Ukrainy aktywnie działa na rzecz stworzenia lojalnych wobec siebie struktur władz oraz pozyskania przychylności mieszkańców (m.in rozdając pomoc humanitarną). Ukraiński sztab przestrzega także przed możliwością powołania Chersońskiej Republiki Ludowej która kontrolowałaby „pomost lądowy” pomiędzy Krymem a DRL/FR;
   https://t.me/readovkanews/29630
   Plus rozdawania pomocy humanitarnej przez siły FR w obwodzie kijowskim;
   https://t.me/boris_rozhin/38185

   • Artykul-wywiad#krysz#kula Lis 70

    Podobnie, jak i Ty, tez duzo czytam na temat tej wojny.
    Martwi mnie, ze Rosjanie ponosza tak duze straty.

    Pozdrowienia

   • Artykul-wywiad#krysz#kula Lis 70

    najzabawniejsze, że zestrzelono je ze Stingerów dostarczonych armii ukraińskiej przez USA, a a porzucaonych w jakchs okolicznosciach. (trzeba było szybko zwiewać i nie było czasu ani mozliwosci zabrać cięzszego wyposażenia

  • Artykul-wywiad#krysz

   Co Ci nie pasi?
   To tylko stwierdzenie faktu, że Ukraińcy pod Kijowem nie byli w stanie zagrozić rosyjskiej kolumnie pancernej, która ponoć miała długość ok 60 km.
   Z tego co wiem to starczy zbombardować z powietrza początek i koniec kolumny a resztę wyciąć ręcznymi granatnikami.
   Ukraińcy nie byli tego w stanie zrobić bo już nie mieli lotnictwa.
   A to potwierdza tezy eksperta...

   • Artykul-wywiad#krysz#Jarek Ruszkiewicz SL

    Napisalem wyraznie, co mi nie pasi.
    .
    Twoje zdanie:
    -"-"Ukraińcy nie zorganizowali też znaczącej zasadzki piechoty na kolumnę z nowo dostarczonymi amerykańskimi pociskami.

    "-Czyli zasadzka na kolumne z nowo dostarczonymi amer. pociskami (niewolnikami, skarbami, murzynami, itp.)
    Tak na chlopski rozum, to ja rozumuje, ze rosyjska kolumna posuwala sie z dostarczonymi przez amerykanow pociskami(!) i na te kolumne probowali sie zasadzic Ukraincy.
    I to im nie wyszlo.
    Czy ja mam sie domyslac, ze:

    -"-"Ukraińcy nie zorganizowali też znaczącej zasadzki piechoty na kolumnę z nowo dostarczonymi amerykańskimi pociskami."- To ( w domysle )

    -"To tylko stwierdzenie faktu, że Ukraińcy pod Kijowem nie byli w stanie zagrozić rosyjskiej kolumnie pancernej, która ponoć miała długość ok 60 km.

    Pozdrowienia

 • Odnośnie sprawy przejścia na rozliczania w rublach dla „państw nieprzyjaznych” za kupowany z FR gaz.

  Strona rosyjska znalazła sposób by nie naruszyć obowiązujących już kontraktów zawartych w innych walutach. Cytat „Na przykład w przypadku transakcji zawieranych w euro płatność musi być dokonywana po oficjalnym kursie wymiany rubla do euro ustalonym przez Bank Centralny Federacji Rosyjskiej, podało źródło agencji bliskie negocjacjom…Płatność dokonywana jest za pośrednictwem Gazprombanku. Płatność dokonywana jest w ekwiwalencie rubli w ustalonym z góry dniu rozliczeniowym”;
  https://strana.today/news/384147-rossija-sokhranit-valjutu-hazovoho-kontrakta-bez-izmenenij-pri-perevode-oplaty-v-rubli-reuters.html
  Źródło;
  https://www.reuters.com/business/energy/exclusive-russia-keep-gas-contract-prices-unchanged-rouble-switch-sources-says-2022-03-30/
  https://t.me/boris_rozhin/38282

 • Zełenski odwołał ambasadorów Ukrainy w Gruzji i w Maroku za…

  ”słabe wyniki w walce z Rosją”, czyli nie załatwienie przez nich m.in by te państwa przyłączyły się do sankcji przeciwko FR. Zagroził także, że podobny los czeka także innych ukraińskich ambasadorów w Azji, Afryce i Ameryce Południowej jeżeli nie pojawia się „pozytywne wyniki” ich działań;
  https://strana.today/news/384146-zelenskij-uvolil-dvukh-poslov-i-prihrozil-uvolneniem-druhim.html

  • Zełenski odwołał ambasadorów Ukrainy w Gruzji i w Maroku za…#kula Lis 70

   To objaw skrajnej desperacji.
   Niebawem on zostanie "odwołany". Przewiduję, że definitywnie i bez możliwości powrotu bądź udania się na "wygnanie". Najpewniej przez własnych ochroniarzy.

 • Pułkownik rezerwy MacGregor o sytuacji na Ukrainie (po angielsku)

  https://t.me/dimsmirnov175/31862

  • Pułkownik rezerwy MacGregor o sytuacji na Ukrainie (po angielsku)#kula Lis 70

   https://t.me/neuesausrussland/3295

  • Pułkownik rezerwy MacGregor o sytuacji na Ukrainie (po angielsku)#kula Lis 70

   https://t.me/AntiSpiegel/3838

   https://bachheimer.com/

  • Pułkownik rezerwy MacGregor o sytuacji na Ukrainie (po angielsku)#kula Lis 70

   "Angesichts der Reichweite solcher Drohnen - bis zu 300 km - und der Ausstattung der Behälter mit biologischen Präparaten besteht die reale Gefahr eines groß angelegten Einsatzes biologischer Waffen auf russischem Gebiet", so das russische Verteidigungsministerium.
   #Ukraine

   photo 2022 03 31 16 27 37

   17:00 | Leseratte - zu Kommentar zu 16:25 h
   Plus über 300 Drohnen! Wieviele Drohnen hat die deutsche Bundeswehr? An diesen Zahlen kann man erkennen, wie sehr die Ukraine in den letzten Jahren hochgerüstet worden ist - wohl überwiegend durch die USA. Da werden manchem Offizier in Deutschland wohl die Tränen kommen! Wer hat das alles bezahlt, was da jetzt zerstört wurde? Alles nur Kredite an die Ukraine? Wer zahlt die zurück? Allein das militärische Gerät, das die Ukraine in einem Monat verloren hat, hätte für mehrere Armeen in Europa gereicht. Und immer noch stellt der Komiker unverschämte Forderungen an die "westliche Welt", um weitere sündteure Ausrüstung zum Verlieren zu bekommen, gerne Flugzeuge, Drohnen und sonstige Spielzeuge im Wert von zigmillionen Euro. Vor allem sein Botschafter in Deutschland tut sich sehr hervor. Die Forderungen für Gerät, die der an Deutschland stellt, hätten den Deutschen selbst gerne! Die Ukraine hatte nicht nur alles, sie hatte erheblich mehr als viele andere - was hat es genützt?

   Was den abgeschossenen Hubschrauber angeht, war meine erste Reaktion: Wie bitte? Die Naziführung in Mariopol setzt sich per Hubschrauber ab und lässt die Kämpfer zurück, um von den Russen weggebombt zu werden? Was eine Option ist, wenn die in wenigen Tagen alle zusammen im Asovtal sitzen. Dann müssten die Russen nicht mehr im Kampf Mann gegen Mann vorgehen.

   17:00 | Leser Kommentar
   "Bislang haben wir 10 Flugzeuge mit Angriffsmaterial geschickt"...
   VERTEIDIGUNGSMATERIAL wäre ja "vielleicht" noch in einem gewissen Rahmen vertretbar. Wenn auch dieses schon eine Kriegseintritt gegen den anderen kriegsführenden Staat wäre.
   Aber Angriffswaffen!!!??? Ich hoffe sehr, Rußland reagiert jetzt schnell und umfassend!

   https://bachheimer.com/ukrainische-front-tag-36

   • Pułkownik rezerwy MacGregor o sytuacji na Ukrainie (po angielsku)#kula Lis 70#krysz

    To jest dobra wiadomość - straty darowanego sprzętu /w tak krótkim czasie/ na poziomie kilku armii europejskich, kto za to zapłaci. Kurdupli Führer chce jednak więcej - jaki nienasycony, może chce ogołocić ze złomu militarnego Europę ?

 • @Autor

  Ukraina nigdy nie wykazała zdolnści do wykreowania elit państwowotwórczych. Za to zawsze dysponowała tabunem watażków wynajętych do siania anarchii, co też chętnie czynili. I robią to do dziś.
  -------
  Jeszcze jedno. Język UA należy do tej samej grupy co j.białoruski. To nie jest mieszanka języków słowiańskich, jakaś polsko-rosyjska. To jest zbiór słów najprostszych, charakterystyczny w zasobie dla grup najbardziej prymitywnych. Język rosyjski to już wyższa liga.

 • Główny nazista AZOW w Maripolu Swiatosław Palamar zlikwidowany

  Szkoda że nie wzięli żywcem.

  Od kilku dni do Mariupola przysyłają helikoptery po AZOW-skich przywódców więc żołnierze DNR zestrzeliwują je jak kaczki.
  Dziś zestrzelili helikopter zawierający Swiatosława Palamera.
  To oznacza że w Polsce będzie jednego "uchodźcy" mniej.

  • Główny nazista AZOW w Maripolu Swiatosław Palamar zlikwidowany#ikulalibal

   Słusznie i naukowo :))))

   Rosjanie powiedzieli, że normalni ukraińscy żołnierze będą mogli iść do domu jak podpiszą kwity i oddadzą broń. Dla nazioli z "batalionów" zero litości i kula w łeb na miejscu.
   Moim zdaniem to rozsądna opcja, może zniechęci innych?

   Trzeba jednak pamiętać, że nazibanderowcy dostali 8 lat na wyszkolenie nowych kadr wśród dzieci i organizowali im "obozy" gdzie uczyli nienawiści. Teraz są już dorośli. Tych wyłapać będzie ciężko.
   Ja poszedłem pod broń jak miałem 19 lat i wiem, że to najlepszy wiek...

  • Główny nazista AZOW w Maripolu Swiatosław Palamar zlikwidowany#ikulalibal

   Dowódcą Pułku „Azow" jest (a może już tylko był ?) mjr Denis Prokopenko ps.„Redis" - od 19 marca Bohater Ukrainy za obronę miasta Mariupol.

 • Kretyni w rosyjskiej armii...

  Tak! Zapijaczone debile w stopniach generalskich.

  Ponad miesiac przebywali rosyjscy zonierze w Czernobylu. Teraz sa ewakuowani z objawami chorob popromiennych ( wymioty, utrata przytomnosci,zmiany chorobowe skory,...)

  https://bachheimer.com/ukrainische-front-tag-36

  17:30 | ❗️ Russische Truppen verlassen das KKW Tschernobyl wegen der Strahlenbelastung der Soldaten - GP Energoatom

  Das Unternehmen stellt fest, dass die russischen Truppen in zwei Kolonnen in Richtung der ukrainischen Grenze zur Republik Belarus abgezogen sind.

  "Es ist erwähnenswert, dass auch Informationen über die Befestigungen und Gräben bestätigt wurden, die das russische Militär direkt im Roten Wald - dem am stärksten kontaminierten Gebiet in der gesamten Sperrzone - gebaut hat. Es überrascht nicht, dass sie eine hohe Strahlendosis erhielten und bei den ersten Anzeichen von Krankheit in Panik gerieten. Und sie hat sich sehr schnell manifestiert. So kam es fast zu einer Rebellion unter den Militärs, und sie begannen zu packen", heißt es in dem Bericht.

  Energoatom berücksichtigte auch Informationen, wonach eine Kolonne russischer Truppen, die Slawutytsch belagert, jetzt für die Bewegung nach Weißrussland gebildet wird.

  Meldung dazu:
  ⚡️❗️Russische Soldaten haben in der Tschernobyl-Zone eine tödliche Strahlendosis erhalten
  Russische Soldaten aus der Sperrzone von Tschernobyl werden weiterhin mit Symptomen der Strahlenkrankheit nach Gomel evakuiert.

  Die Opfer zeigen Symptome wie Übelkeit, Erbrechen, Hautrötung und Bewusstlosigkeit.
  Nach Angaben von Ärzten des weißrussischen Zentrums für Strahlenmedizin wäre die erhaltene Strahlendosis für die meisten Menschen tödlich.

  Die meisten Opfer hielten sich mehr als einen Monat lang ohne Schutzausrüstung in dem strahlenverseuchten Gebiet auf.
  Außerdem schickte das Kommando einige Soldaten zum Ausheben von Gräben in den so genannten Roten Wald*, wo die Kontaminationswerte tausendmal höher sind als die Norm und wo die Mitarbeiter von Tschernobyl raten, sich nicht länger als ein paar Minuten aufzuhalten.
  *Der Wald hat seinen Namen von der Farbe der Bäume, die nach der Katastrophe von Tschernobyl im April 1986 durch die Aufnahme einer hohen Strahlendosis abgestorben sind.


  https://bachheimer.com/ukrainische-front-tag-36

  • Kretyni w rosyjskiej armii...#krysz

   Coś w tym może być z prawdy, lecz także nie wykluczyłbym wyolbrzymionej propagandy. Przecież już od jakiegoś czasu organizowane są tam płatne wycieczki, a nawet powrócili mieszkańcy. Konkretnie grupa mieszkańców wsi Samosioły, wbrew zakazom władz, powróciła na swe rodzinne ziemie i tam nadal mieszka . Były także artykuły o powrocie leśnych zwierząt na tamtejsze tereny. To wszystko podważa wiarygodność zamieszczonego artykułu. Nie jestem jednak specjalistą i mogę się mylić, choć niewiarygodnym jest aby wykształcona kadra nie wiedziała gdzie jedzie.

   • Kretyni w rosyjskiej armii...#krysz#Playset

    Byli i tacy (najczęściej ludzie starsi) którzy nigdy (po tej katastrofie) nie opuścili swoich domów.
    Setki jeśli nie tysiące ludzi pracowało przy pozostałych pracujących blokach czynnej przez jeszcze jakiś czas elektrowni, dez..cośtam terenu i budowie kolejnych wersji tzw. sarkofagu. Nawet dziś część infrastruktury elektrowni jest ponoć wykorzystywana przez energetyków - miast bloków atomowych są duże farmy fotowoltaiki.

    A Pana poprzednikowi na którego komentarz Pan odpowiedział, jako przegrywającemu tą partię nie pozostało nic innego niż typowe w takiej sytuacji posługiwanie się obelgami, obrażanie epitetami zwyciężających.

    • Kretyni w rosyjskiej armii...#krysz#Playset#kowalew

     Mysle, ze nie powinno tu chodzic o to, kto w dyskusji lepiej lub gorzej argumentuje.
     Chdzi o to, aby w oparciu o wiarygodne zrodla dochodzic do wspolnych wnioskow.
     Ewentualnie zblizyc sie wzajemnie z wlasnymi pogladami.
     Obrazanie - nigdy nie powinno byc srodkiem dyskusji.

     Co do Czernobyla...
     Tereny okreslane wspolna nazwa Czernobyl roznia sie miedzy soba stopniem skazenie.
     Tez czytalem i ogladalem reportarze z ludzmi, ktorzy tam zyja. Czy jeszcze zyja?
     Tego nie wiem.
     Musze tu jeszcze raz podkreslic. Zolnierze rosyjscy przebywali w najbardziej skazonych odcinkach.
     Zdaje sie, ze chodzilo o zabezpieczenia elektrowni.

     Pozdrowienia

   • Kretyni w rosyjskiej armii...#krysz#Playset

    Tak...
    Czernobyl - to nie tylko miasto i elektrownia.
    Tzn. -tereny czernobylskie sa w roznym stopniu w zaleznosci od odleglosci napromieniowane.
    Zolnierze rosyjscy przebywali na terenia elektrowni i w w tym taz zwanym "Czerwonym Lesie" - najbardziej skazonych terenach. I nie przebywali tam 2- do kilku godzin.
    Ale caly miesiac!

    bachheimer - to wiarygodne zrodlo z wlasnym komentarzem.
    Inaczej nie polecalbym go.

    Pozdrowienia

    • Kretyni w rosyjskiej armii...#krysz#Playset#krysz

     Sądzi Pan że nie wiem tego co Pan w pierwszych dwóch zdaniach napisał?

     Nie byłoby mojej złośliwej (przyznaję) uwagi gdyby nie nagłówek i pierwsze zdanie Pana poprzedniego komentarza.

 • Mariupol, agonia południowego zgrupowania

  „Grupy Armii Donbas” (które w chwili zamknięcia „kotła” miało według różnych rachub liczyć nawet do 16 tys. „ukrowojaków”) trwa…
  https://t.me/voenacher/13616
  …UWAGA! Zdjecia drastyczne…
  https://t.me/boris_rozhin/38190
  …który z „ukrowojaków” nie chce tak skończyć poddaje się…
  https://t.me/boris_rozhin/38223

  • Mariupol, agonia południowego zgrupowania#kula Lis 70

   Mylisz się Kula.
   W kotle Donbasu jest ok 60 tyś UPAdlińców.
   Rosja zrobiła cwany manewr, odstąpili od Kijowa (zostawili tylko ile trzeba) i ruszyli na Donbas.

 • Sprawa obrabowania z ładunku w porcie w obwodzie odeskim

  przez tzw. obronę terytorialną tureckiego statku handlowego pojawiła się nawet w tureckiej telewizji która informowała, że tureccy marynarze bronili się przed Ukraińcami zasłaniając się turecką flagą;
  https://www.facebook.com/ShowAnaHaber/videos/501915528276815/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing Powinni się zasłaniać portretem Bandery albo jakiegoś innego Szuchewycza alias Taras Czuprynka.

  • Jeszcze#strażnik nocy

   Tu nic rewolucyjnego nie zdarzy się po godz. 00:00. Putin już podpisał stosowny dokument, a reszta . . . ?
   To proces który trochę jednak trwa.

 • Co do tytulu

 • korekta

  Korekta tłumaczenia automatycznego pozostawia sporo do życzenia.
  A nawet więcej niż sporo.