"Odbicie" Chersonia

Zdjęcie wprowadzające to tłumy, które witały "wyzwoliciela" Chersonia, kokainowego klauna.

Dziś tak trochę od siebie.
Po ostatniej "victorii" nazistowskich herojów, którzy "wyzwolili" Chersoń zauważyłem ciekawą rzecz.
Owszem, kokainowy klaun Zełenski pojechał do Chersonia, żeby przyjąć hołdy i podziękowania od "wyzwolonej" ludności ale szybko okazało się, że tych na planie dostarczyły służby bezpieczeństwa UPAdliny.
Poza tym w Sieci pojawiło się wiele zdjęć jak "wyzwoliciele" traktują zastaną ludność. Lincze, przywiązywanie do słupów, filtracja i poszukiwanie "agentów Rosji".
"Agenci Rosji" w liczbie ponad 100 000 ewakuowali się razem z rosyjskimi wojskami na lewy brzeg Dniepru. Zostali tylko nieliczni, którzy z jakichś powodów nie wyjechali ale nazibanderowska tłuszcza miała się kim skupić.

Jednak najbardziej zastanawiająca jest postawa samych nazibanderowców, którzy, owszem, odtrąbili "odbicie Chersonia" ale jakoś nie chcą ciągnąć tego wątku. Zdążyli jednak znaleźć już ok. 400 miejsc "bestialskich zbrodni ludobójstawa rosyjskich agresorów na mieszkańcach Chersonia".
Do samego Chersonia, opuszczonego w zorganizowanym, taktycznym odwrocie przez siły rosyjskie, wchodzili powoli i z niedowierzaniem ale szybko 400 miejsc "kaźni" znaleźli...
Ten motyw akurat nie znalazł poklasku w żydowskich mendiach nawet w Polsce. Zbyt dużo wpadek już naziolska propaganda Arestowicza zaliczyła, żeby narażać resztki reputacji.

I jeszcze jedna ciekawa rzecz - nawet żydobanderowskie trolle w Sieci nie pieją zbyt głośno o "wielkiej victorii" UPAdliny bo nawet oni już chyba zrozumieli, że tam jest już pozamiatane.
Jednocześnie naziole banderowscy dostali łomot pod Pawłowką, gdzie do piachu poszło 1400 ukraińskich nazistów i zagranicznych najemników (także bardzo wielu z Polski). 

A to wiadomość z dzisiejszego popołudnia.
Rosja znowu zaczyna grać poważnie
Bardzo prawdopodobne, że jest to odpowiedź na brednie kokainowego klauna Zełenskiego na G20 (oczywiście za pomocą Internetu), który "wyznaczył" 10 warunków, po spełnieniu których UPAdlina może "negocjować" z Rosją.

Wieczorem 15 listopada, około godziny 17:00 czasu moskiewskiego, armia rosyjska przeprowadziła nowy zakrojony na szeroką skalę atak na system energetyczny Ukrainy. Ten może być najsilniejszy.
Według Ukrenergo, trafione zostały cele infrastruktury energetycznej ukraińskich miast: Kijowa, Lwowa, Odessy, Równego, Żytomierza, Doniecka, Chmielnickiego, Połtawy, Winnicy i Charkowa. Na przykład Żytomierz został całkowicie pozbawiony prądu a we Lwowie bez prądu jest 80% miasta.
„Naloty na obiekty infrastruktury krytycznej. W związku z uszkodzeniem obiektów występują problemy z zasilaniem. Zatrzymano transport elektryczny, metro ”- napisał burmistrz Charkowa Igor Terekchow na kanale Telegramu.
Biuro Prezydenta Ukrainy poinformowało, że najwięcej trafień odnotowano w środkowej i północnej części kraju. Jednocześnie sytuacja w stolicy jest niezwykle trudna - dodali.

Obecny cios może być najpotężniejszy. Wczoraj szef zarządu narodowego koncernu energetycznego Ukrenergo Wołodymyr Kudrycki powiedział, że kluczowy obiekt infrastruktury energetycznej na prawym brzegu Chersonia i części obwodu mikołajowskiego został całkowicie zniszczony.
„Obiekt energetyczny już nie istnieje. Wysadzono w powietrze dwa autotransformatory, każdy o wadze 250 ton. Dodatkowo ostrzelali akumulatorownię, sprężarnię i pomieszczenie ochrony przekaźników ” – powiedział szef operatora ukraińskiego systemu energetycznego.

Można? Można...
A zima ma się dopiero zacząć.

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.29

liczba ocen: 28

 • "Ciekawe"

  Takie uderzenia zrobiłyby wrażenie, gdyby poprzedzały rosyjską ofensywę na całej linii frontu. A tak to nie mają żadnego militarnego znaczenia. Co najwyżej zwiastują wycofanie się Rosjan z kolejnego miasta.

 • Ciekawe, ilu naziole tym razem zamordują

  Oni inaczej nie potrafią. Najgorsze, że duża część tej ukrowskiej patoli, znowu zacznie walić do Polski. CHoć pisdzielce wiedzą, ze za rok wybory i gadają o udzielaniu pomocy tam. Z tym, że to nie pisiackie ciecie decydują. Oni są sługami każdego kto rozkaże i każdemu zrobią laskę. Wcale nie za darmo bo dopłacą (niestety, naszymi pieniędzmi). Takie to la........ciągi. Zanosi się niestety na dłuższą wojenkę. Mniej najbardziej drażni ta tępa, ogłupiona tłuszcza. W Polsce nie ma już nawet o co walczyć poza najbliższą ojczyzną

  • Ciekawe, ilu naziole tym razem zamordują#Wican

   Masz niestety rację...
   To są zaprzedane kurwy postawione na świeczniku.

   Mam nadzieję, że Rosjanie ubiją jak najwięcej banderowców.
   Im więcej ubiją tym mniej ucieknie do Polski.

   Poczytaj jak beczą hujskie ścierwousze od Sakevycza :)
   Już nie skaczą z radości jak to "heroje biją orki" tylko wracają do czasów jak ich żydoskie dziadki strzelały Polakom w potylicę w Katyniu.

   • Ciekawe, ilu naziole tym razem zamordują#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL

    I co gorsza, brak dobrej alternatywy. Albo sprzedawczyki, albo wariaci i sekciarze. Nie mamy żadnej poważnej siły, któa kierowała by się interesem narodowym i zwracała uwagę na geopolitykę

   • Ciekawe, ilu naziole tym razem zamordują#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL

    Nie mam do tego rynsztoka cierpliwości

   • Ciekawe, ilu naziole tym razem zamordują#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL

    >Im więcej ubiją tym mniej ucieknie do Polski.

    W Chersoniu trwa wielka akcja mobilizacyjna. AFU potrzebuje świeżego mięsa.

    • Ciekawe, ilu naziole tym razem zamordują#Wican#Jarek Ruszkiewicz SL#Joanna M.Wiórkiewicz

     "W Chersoniu trwa wielka akcja mobilizacyjna. AFU potrzebuje świeżego mięsa."

     A można było ewakuować się za Dniepr.

 • Christian Shane

  Ty jesteś idiotą czy tylko udajesz? (obstawiam to drugie)

  Rosjanie boksują się z naziolami tyle ile trzeba i czasami odstawiają "kontredans", jak ostatnio w Chersoniu.
  Głupki świętują a Rosja wyłącza im resztki światła.

  • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL

   Zmarznięci Ukraińcy po ciemku idą naprzód, a ogrzani Rosjanie cofają się przy blasku światła. Co za ironia losu.

   • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL#Christian Shane

    Nie pisz głupot bo kiedyś je zacytuję i będzie ci bardzo głupio :))))

    • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL#Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL

     @Chrristian Shane
     Za bardzo Pan to wszystko przeżywa, więc radzę wziąć "urlop" w komentowaniu tak na miesiąc.
     Jak za miesiąc nic się nie zmieni, to przedłużyć o kolejny miesiąc.
     Naprawdę szkoda nerwów na jakąś nie naszą wojnę.
     Pozdrawiam
     KST

    • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL#Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL

     Będę się czuł zaszczycony. Swoją drogą ciekawe, skąd w Panu taka niezachwiana wiara w Rosję i Putina? Bo ja już przestałem wierzyć w te bajeczki o wspaniałej Rosji i genialnym Putinie. WWP śmierdzi mi zdradą i czymś jeszcze. Chyba czosnkiem.

    • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL#Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL

     ---------------------------------
     " Bo ja już przestałem wierzyć w te bajeczki o wspaniałej Rosji i genialnym Putinie. WWP śmierdzi mi zdradą i czymś jeszcze. Chyba czosnkiem."
     --------------------------------
     Słusznie Panu śmierdzi - ale nie w tym rzecz. Światowy, czarci pomiot rządzi całkowicie i Rosja i USrahellem ale tym razem pomiot wzmacnia Rosje w ramach odejścia od świata jednobiegunowego.
     Wniosek?
     W takich okolicznościach banderssyństwo jest utylizowane a to jest w tym wszystkim najważniejsze dla Polaków.

   • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL#Christian Shane

    No i dochodzą . Peremoha po prostu . Salute :)))

    • Christian Shane#Jarek Ruszkiewicz SL#Christian Shane#Repsol

     Peremoga czy zrada - oto jest pytanie. (Ukraiński jest łatwy do zrozumienia "peremoga" pokrewne polskiemu "przemogli", "zrady" nie potrzeba tłumaczyć)

 • KST

  //Za bardzo Pan to wszystko przeżywa, więc radzę wziąć "urlop"//

  To było do mnie czy tego wyżej? :)

  • KST#Jarek Ruszkiewicz SL

   Nie, to pomyłka.
   Już poprawiłem adresata
   KST

   • KST#Jarek Ruszkiewicz SL#KST

    Problem w tym, że ta wojna niezupełnie nie jest nasza, w końcu Rosjanie robią, co mogą, żeby banderścierwo uciekało do nas, zamiast zwyczajnie ich zabijać.

    • KST#Jarek Ruszkiewicz SL#KST#Christian Shane

     Na miejscu Rosjan zrobiłbym wszystko żeby jak najwięcej banderowców wysłać do Polaczków ich miłujących.
     Na tym właśnie polega zemsta Putina na tych polskich debilach co szczekają na Rosję, a dają dupy UPAdlinie.
     Te polskojęzyczne antypolskie ścierwa u władzy jeszcze rozumiem, bo robią wszystko na szkodę państwa i narodu polskiego,ale tej polskiej durnoty miłującej banderssyństwo pojąć wręcz niepodobna !
     KST

    • KST#Jarek Ruszkiewicz SL#KST#Christian Shane

     A po co ma nam robić dobrze? Polska to państwo dla Rosji wrogie a Polacy to w swojej masie kretyni. Otrzeźwieć mogą jak banderowcy zaczną panować, ale kto wtedy stawi im czoło? Bananowa młodzież? Rurkowcy i bezpłciowe smarki?

 • Takie uderzenia zrobiłyby wrażenie,

  Zrobiły wrażenie ogromne .. Polski nierząd Prezydent zwołali pilną naradę i srają ze strachu.. I dwie rakiety spadły na teren Polski pewnie ukraińskie nie strąciły celu i spadły w Polsce.
  A militarnie ma to ogromne znaczenie.. !! Odcięcie armii od logistyki zaopatrzenia ma kolosalne znaczenie.. Gdyby tak wcześniej robiła Rosja pewnie aktor z Kijowa robił z kajdaniarza w jakimś więzieniu.

  • Takie uderzenia zrobiłyby wrażenie,#godunow

   Uderzenia robią wrażenie . Salute . https://t.me/RVvoenkor/31719?single

  • Takie uderzenia zrobiłyby wrażenie,#godunow

   Nie jest mi do śmiechu gdy to czytam i pamiętam jak jakiś czas temu pewien ekspert nakreślił możliwy scenariusz , otwartego konfliktu Rosja -NATO. Opisał ,że może dojść do niego w wyniku uszkodzenia nawigacja jednej z ruskich rakiet ,która później uderzy w obszar Polski ,a wtedy mamy punkt 5 i wojna na całego. Przyznam ,że po raz pierwszy podczas trwania tej wojny mam cykora ,i to nie chodzi o moje życie ,ale moich malutkich wnuczek.

   • Takie uderzenia zrobiłyby wrażenie,#godunow#Jwu

    Już widzę Bundeswehrę jak jedzie do tej polskiej wiochy nie tyle co walczyć z Ruskiem, ale ... stawiać na koła tę wywróconą przyczepę, hahaha :)
    KST

   • Takie uderzenia zrobiłyby wrażenie,#godunow#Jwu

    Tak, wojna o przyczepę. A ten 5 punkt niczego nie gwarantuje. Jest podobnie niejasny jak gwarancje brytyjskie z 1939 roku

 • Christian

  //Będę się czuł zaszczycony. Swoją drogą ciekawe, skąd w Panu taka niezachwiana wiara w Rosję i Putina? Bo ja już przestałem wierzyć w te bajeczki o wspaniałej Rosji i genialnym Putinie.//

  A ja jeszcze w te "bajeczki" wierzę. Być może dlatego, że widzę jak się rozwija i zwija świat.
  Putin, czy lepiej mówiąc "zbiorowy Putin" nie jest genialny ale to jest już ostatnia broń człowieka, białego, żółtego i czarnego.
  Bo reszta to brunatny, szatański pomiot.

  Oczywiście Putin czuje się pewnie bo ma za plecami wielu sojuszników, którzy choćby ze względów taktycznych, nie ujawniają się tak jak byśmy oczekiwali. On teraz robi za harcownika i rozprowadzającego.
  Ale jak przyjdzie czas to będzie rada :)

  • Christian#Jarek Ruszkiewicz SL

   Zachód się oslabi na Ukrainie i rozbraja. ALe rzeczywiście, to nie Rosja zada czartom ostateczny cios. Putin i Rosja dzisiaj robią za biblijnego katechona

   • Christian#Jarek Ruszkiewicz SL#Wican

    "Putin i Rosja dzisiaj robią za biblijnego katechona"

    Nie dlatego, że tego chcą. Tylko że jest to w planie Bożym.

    Ruscy by chcieli by ich Zachód zaakceptował jako pełnoprawnych członków klubu. Zamiast tego są opluwani i wyrzucani za drzwi. To też jest w planie Bożym.

    • Christian#Jarek Ruszkiewicz SL#Wican#Pedant

     Nie zaprzeczam. Ale to wręcz wygląda na obiektywną ocenę. Rosja to katechon

   • Christian#Jarek Ruszkiewicz SL#Wican

    "Ale to wręcz wygląda na obiektywną ocenę. Rosja to katechon"

    Kraj czy państwo nie wybiera bycie katechonem. Według wczesnochrześcijańskiej tradycji pierwszym katechonem był Rzym i już w czasie pogańskim. Powstrzymywał nadejście królestwa nieprawości przez swoje przywiązanie do porządku prawnego.

    Drugim katechonem był Nowy Rzym ze stolicą nad Bosforem, czyli Rzym chrześcijański.

    Po jego upadku o tę rolę ubiegali się katoliccy cesarze zachodni, oraz carowie ruscy. Nawet monarchowie Anglii do tej pory noszą tytuł "obrońców wiary".

    W krajach muzułmańskich tę rolę spełniał kalif.

    Gdy nieprawość zatriumfuje, zostanie otworzona droga do nadejścia Antychrysta. Antychryst "uwolni" ludzkość od wszelkich zasad i moralności, zaprowadzi złudny pokój i pozorny dobrobyt.

  • Christian#Jarek Ruszkiewicz SL

   Dobry kanał . Salute . https://www.youtube.com/user/jreaddy77/videos

 • "Odbicie" Chersonia"

  ------------------------
  Tym razem Rosjanie ewakuowali cywilów, którzy na to się zgodzili przed opuszczeniem Chersonia przez wojsko. Ci cywile doskonale wiedzieli jak mogą być potraktowani przez banderssyństwo.
  Wobec powyższego - kto tam został?
  Wniosek?
  Być może - tym razem - jest to odzielenie ziarna od plew? W każdym razie mamy tam do czynienia z wojną ustawką czyli niewtajemniczony obserwator nie dopatrzy się tam jakichś sensownych działań - chociaż domysłów może być i jest multum.

 • Całe szczęście Jarku, że cię znam i mogę ocenić rzetelnie ten tekst, ale...

  Kiedy człowiek czyta tekst nieznanego mu autora i na samym początku znajduje teksty „nazistowskich herojów”, „kokainowy klaun”, „UPAdlina” od razu kwalifikuje autora do grupy frustratów i zastanawia się, czy czytać dalej,a nawet jeśli zdecyduje się czytać, to już wrażenie, że pisał to „frustrat” do końca tekstu pozostanie. Takim językiem można napisać komentarz będący wynikiem jakiejś chwilowej frustracji a nie artykuł.
  A że zwolennicy Rosji do frustracji od sierpnia armia Rosji nie odnotowała jakiegokolwiek większego sukcesu militarnego. To ciągłe pasmo wycofywania się na z góry zaplanowane stanowiska. A kontrofensywa nie była zaskoczeniem, jak atak.

  Zniszczenie węzłów sieci energetycznej to nie jest sukcesem militarnym, to atak na infrastrukturę cywilną. Ta nie jest przygotowana na taki atak, jak powinna być przygotowana flagowa fregata. Tak więc leją misia, aż się patrzy, i nie widać momentu, kiedy miś się zatrzyma odwinie.

  Napisałeś, że tak mało ludzi na zdjęciu, wiesz przypadkiem czy celem autora było pokazanie prezydenta Ukrainy wśród obywateli, czy też udowodnienie jakie tłumy tam witają Ukrainę? Po tylu miesiącach walk, wywózek, ucieczek ludności, życia w skrajnych warunkach chciałbyś 10 tys tłumów? Powiedzenie, że jest tam 1000 mieszkańców może być oceną na wyrost. Pomoc Rosji doprowadziła do śmierci tysięcy mieszkańców. Co chwilę będą znajdowane nowe groby i Pieskow Arestowiczowi i na odwrót będą je przypisywali drugiej stronie a ofiary już swojej historii nie opowiedzą.

 • @ Zawisza

  Ty to masz cojones podobno ?. Bywa i tak prawda ? . Salute . :)))))

  • @ Zawisza#Repsol

   Jak ktoś komuś bana daje, a szczególnie w tak kuriozanej sytuacji, że są to dwaj admini oznacza to, że nie są na tym samym poziomie by ze sobą polemizować. Dodatkowo kultura nakazuje, że ten co nadał bana nie powinien włączać się w dyskusję umieszczając idiotyczne fake filmiki bo to spam, a znasz przecież działanie w tym skrypcie funkcji spam. A ja mogę chwilowo zapomnieć, i użyć i co będzie?

 • A tak przy okazji, co powiesz autorze o tym ostatnim ataku wojsk rosyjskich na pole polskiego rolnika?

  Jeszcze oficjalnie nie potwierdzone, ale załóżmy, że to prawda. To atak na Polske, na nasze rolnictwo, czy też Rosji został już tylko sprzęt o z epoki broni gładkolufowej, gdzie broń strzelała a "Pan Bóg" kule nosił.

  • A tak przy okazji, co powiesz autorze o tym ostatnim ataku wojsk rosyjskich na pole polskiego rolnika?#Zawisza Niebieski

   Po pierwsze wcale nie jest pewne,że rakieta była rosyjska.Wiele wskazuje na to,że to ukraińska rakieta systemu S-300, która nie przechwyciła rosyjskiej.

  • A tak przy okazji, co powiesz autorze o tym ostatnim ataku wojsk rosyjskich na pole polskiego rolnika?#Zawisza Niebieski

   Co tu "zakładać"?
   Od początku było wiadomo, że to sprawka banderowców. Celowa czy pomyłka to należy ustalić.
   A ty jak zwykle się kompromitujesz.
   I to jest wyraz najwyższej frustracji.

  • A tak przy okazji, co powiesz autorze o tym ostatnim ataku wojsk rosyjskich na pole polskiego rolnika?#Zawisza Niebieski

   A wiesz jaki zasięg mają S300?

  • A tak przy okazji, co powiesz autorze o tym ostatnim ataku wojsk rosyjskich na pole polskiego rolnika?#Zawisza Niebieski

   "Jeszcze oficjalnie nie potwierdzone, ale załóżmy, że to prawda. "

   Zakładać to można cokolwiek, na przykład że to Pan osobiście zrobił ;)

 • @ Zawisza

  Karma banderowska dosięgła psa budę i nowy łańcuch , kto strzelał banderopitecką SS-300 raczej się nie dowiesz . Musisz z tym dalej żyć jak i reszta mikrocefali , też mi przykro . Salute :) Dmitro odpuść sobie popieranie wojny . Synku rozumiesz ? .

 • Kto zaczął te wojnę?

  Zarówno Soros, który przyznał sie w oficjalnym wywiadzie , ze jest fundatorem imprezy na majdanie, jak i Wiktoria Nuland, i ówczesny ambasador USA w Kijowie - wszyscy unisono i radośnie w 2014 roku odgrażali sie Janukowiczowi i Rosji.
  Do chóru inicjatorów i uczestników majdańskiej zawieruchy dołączył izraelski oddział wojskowy snajperów Delta.
  Entuzjazmom i radości nie było końca ...nawet w Odessie.
  Natchniony Jacyniuk zarządził w Wierchownej Radzie zakaz mówienia (nie tylko) po rosyjsku na całej Ukrainie.
  Amerykańscy senatorowie radośnie klaskali na majdanie i obiecywali dalsze fundowanie imprezy.
  Pentagon likwidował szkoły na Krymie , które przerabiał na kwatery dla amerykańskich wojsk.
  Na majdnie entuzjaści mordobicia, goscie honorowi z Polski , krzyczeli do wtóru "Slawa Ukrainie", a bandy najemników mordowały milicje.

  Tak zaczęła sie wojna na Ukrainie, w 2014 roku z pełnym poparciem Europy, której znów zamarzyła sie wojenna rozpierducha w Europie. A reszta - to juz tylko konsekwencje.

  Bo w Europie, co 20-30 lat, od zarania dziejów, musi być wojna - a najlepiej światowa. Im więcej państw sie morduje- tym lepiej prosperuje handel bronią.
  Ostatnie sukcesy odniosła Europa likwidując w 1999 roku suwerenną Jugosławię.

  A obecna sytuacja na Ukrainie przypomina starą ludową przyśpiewkę:

  "Antek Mańke ścisnął w pasie - a ta drania .. zesrała sie".

 • Agencja Associated Press.

  Rakieta, która spadła na terytorium Polski, została wystrzelona przez Siły Zbrojne Ukrainy - informuje agencja ●• Associated Press. •●

  Powołując się na urzędników amerykańskich, agencja AP twierdzi, że pocisk, który spadł w Polsce, został wystrzelony przez siły ukraińskie w celu zestrzelenia rakiety.
  Wcześniej amerykańska TV stacja CNN poinformowała, że samoloty NATO śledziły trajektorię ukraiñskiego pocisku.

  Pozdrawiam :)

  P.S.
  Czy jest dla adminów wiadome ?, że alternatywny ● NEON24.org ● nie działa.

 • Tych nie zdążyli przywitać

  https://vimeo.com/771650403