Uwielbiam naszego pana prezydenta!

Teraz dopiero dostrzegłem swoją nikczemność i krótkowzroczność, która kazała mi kiedyś agitować za Trzaskowskim w ostatnich wyborach prezydenckich.

Opatrzność jednak czuwa i nie dała Polakom źle wybrać. Mamy nie tylko drugiego prezydenta Wszechczasów (na pierwszej pozycji jest ciągle poległy brat pana Kaczelnika) ale także jednego z najważniejszych mendżów stanu na całej planecie Ziemia.

Gdy tylko po wrażym rosyjskim ataku rakietowym na punkt skupu zboża w polskim Przewodowie okazało się, że jednak ciężko przypisać to orkom z Kremla to nasz ukochany prezydent zachował się godnie, tak po ludzku jak prawdziwy ojciec narodu.
"Polacy! Nic się nie stało! Ale za wszystko i tak odpowiada Putin". Może cytuję niezbyt dosłownie ale sens jego oświadczenia był właśnie taki. Tylko ktoś wielki duchem może być tak wyrozumiały bo przecież pomyłka każdemu może się zdarzyć...

Ale wróćmy do mojego uwielbienia dla pana prezydenta. Okazało się, że wszyscy najwięksi bonzowie na świecie siedzieli na telefonie, żeby zapewnić o swoim poparciu. Orka z Kremla zwana "putlerem" nigdy by nie mogła na coś takiego liczyć bo przecież nikt nie chce z nim gadać, nawet przez telefon. 
No i pan prezydent rozmawiając z wszytkimi tymi bonzami miał znowu okazję poćwiczyć swój angielski, który, jak wiadomo, jest lingua franca "wolnego świata". Szkoda, że w Polsce można być prezydentem tylko dwie kadencje a nie tak jak w satrapii orków więcej.

Jeszcze jedna rzecz rozjaśniła mi się w głowie gdy słuchałem dziś radiowych dzienników. Okazuje się, że nie ważne kto strzelał tylko kto wyprodukował pistolet.
I tak, skoro już nie dało się oskarżać orków z Kremla i samego putlera to każde doniesienie z tragedii zaczynało się od wybuchu "rakiety rosyjskiej produkcji". To w sumie logiczne, skoro Rosja wyprodukowała taką rakietę to nie ważne kto jej zbrodniczo użył. Winna Rosja.
Bardzo mi się podoba taka konstrukcja logiczna i myślę, że teraz wiele zdarzeń i zjawisk będzie opisywanych według tego schematu. 
Np. "samochód produkcji niemieckiej rozjechał na pasach dwie staruszki". To nic, że za kierownicą siedział pijany Ukrainiec bez prawa jazdy. Niech płacą Niemcy bo po co wyprodukowali takie narzędzie zbrodni?
Albo - "w wyniku wybuchu butli z rosyjskim gazem zawalił się dom i zginęła cała rodzina". To nic, że w domku była balanga i zaniedbano podstawowe zasady bezpieczeństwa. Niech ruscy płacą odszkodowania bo po co wydobyli gaz i go sprzedali? 
Albo - "w wyniku spożywania amerykańskich fast foodów mamy epidemię otyłych nastolatków". To nic, że ten obłąkany system zmusza matki do pracy poza domem i wolą dać kasę na hamburgera i colę zamiast gotować w domu. Niech Amerykanie płacą!
Wychodzi na to, że dotychczas niesłusznie szkalowałem naszą propagandę.

W każdym razie jeszcze raz chcę podkreślić moje uwielbienie i najgłębszy szacunek dla naszego pana prezydenta.
Andrew rządzisz!
Posada szefa ONZ czy NATO to dla ciebie jednak stanowczo za mało. Poważnie.

SpiritoLibero

PS. Składam w tym miejscu najszczersze kondolencje rodzinom zabitych "przez pomyłkę"...
Ale "nic się nie stało"...

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.29

liczba ocen: 34

 • Nie pyskuj na Dudę

  Taki Trzaskowski to by cię od razu za takie niecne uwagi w kamasze zakuł i na Ostfront wysłał.

  PS. Zełeński tak ostro na Putna jedzie, bo kończą się im zapasy poradzieckiego uzbrojenia. Ta rakieta to była już jedna z ostatnich. A Biden obiecuje i nie daje.

  • Nie pyskuj na Dudę#Krzysztof J. Wojtas

   czyli najwyższy już czas, aby tam (na Naddnieprzu i Zadnieprzu) kto inny zaczął wojować.

   • Nie pyskuj na Dudę#Krzysztof J. Wojtas#sniper

    A po co była ta hutzpa z atakiem rakietowym?
    Po to, aby był powód do wkroczenia NATO na Ukrainę. Tylko Biden się przestraszył, albo nie był gotowy.
    Być może chłopcy zbytnio się pospieszyli - i spalili plan.

    • Nie pyskuj na Dudę#Krzysztof J. Wojtas#sniper#Krzysztof J. Wojtas

     no mesje.

     To był test na ile medioci sprzed polskich programów tv kupią inscenizacje. Test wypadł pomyślnie, ale dwie ofiary ("przypadkowe") to żaden powód do wojny, Do tego trzeba bowiem zrobic inn=scenizację bardziej dramatyczną, , czyli powazniejszy "atak" z wieloma ofiarami.

  • Nie pyskuj na Dudę#Krzysztof J. Wojtas

   Czy ja "pyskuję" Wojtasie szanowny?
   Złego słowa o panu prezydencie nie napisałem tylko się ukorzyłem.
   Ciebie na taką samokrytykę nie stać a mnie tak!

  • Nie pyskuj na Dudę#Krzysztof J. Wojtas

   Noooo!
   Przypomina mi to dowcip o Leninie, który podczas
   golenia epatowany pytaniami przez małego chłopca
   w końcu zirytowany poczęstował go soczystym kopniakiem
   .. a mógł go brzytwą.
   Taką logiką, dajemy przyzwolenie na przesuwanie granic,
   otwierając szeroko wrota dla zwyczajnej politycznej patologii.

   Szanowny Pan Ruszkiewicz
   Prosze spojrzeć na publikowane zdjęcie.
   Ładnie to tak naśmiewać się z człowieka, którego nawet
   najprostrza myśl przyprawia o ból głowy.
   Nie bez kozery taki autorytet jak Abraham Foxman po
   po rozmowie, stwierdził: to będzie dobry Prezydent Polski.
   I co nie jest?

 • Ale Jarku, te uwielbienia to nie dla pana prezydenta

  Jakiego Bozia go stwirzyła takiego go mamy. To raczej dla tych, co na niego głosowali, bo to oni go prezydentem stworzyli.
  Ale łączę się z tobą w tym "uwielbieniu".

  • Ale Jarku, te uwielbienia to nie dla pana prezydenta#Zawisza Niebieski

   Nasz prezydent zapomniał podziękować swoim przyjaciołom, za obronę polskiego nieba. Skoro ich rakieta plot spadła u nas, to chyba ścigała ruską rakietę , która chciała nas zaatakować. Ruscy przestraszyli się, zrobili unik i uciekli - jak to ruski. - a ukr przez ten unik są w czarnej du.ie, bo winny uciekł.

 • "Uwielbiam naszego pana prezydenta!"

  ------------------------------------
  Ech! Żeby tak jeszcze ten NASZ prezydent zagrał fajfusem na pianinie w duecie ze znanym wirtuozem tego sposobu gry na instrumencie.
  Wniosek?
  To byłaby niesłychana nobilitacja w czarcich strukturach.

 • demonkracja

  On już gra.
  Na razie ćwiczą duety bez kamer.

  • demonkracja#Jarek Ruszkiewicz SL

   Jeśli wojnę diabłów z aniołami zostawimy ekspertom w tej dziedzinie w czarnych sukienkach, to zobaczymy, że nasz prezydent jest specjalistą innego działu komedii. On jest znakomitym mimem. Nie wiem dlaczego, ale odpowiedź pod komentarzem demokracji jest niemożliwa.

 • Czekam, by Duda przyyznał rodzinom odszkoowanie i dożywotnie renty

  Proszę Cię Jarku, trzymaj rękę na pulsie.
  Poza tym przydałaby się jakaś składka od Poliniaków.
  Bo Zelenski nie wysupła ani centa ze swoich miliardów dolców zaparkowanych na Wyspach Dziewiczych.

  • Czekam, by Duda przyyznał rodzinom odszkoowanie i dożywotnie renty#Joanna M.Wiórkiewicz

   wczoraj (17.11. br) odegrali teatrzyk w Sejmie. Minuta ciszy i śpiewanie hymnu narodowego
   dla uczczenia ofiar rakieowej "ustawki" .

   Wszystko po to by zagłuszyć narzucające się podejrzenia odnośnie trywialnego ładunku wybuchowego podłożonego w suszarni przez dywersanta (i albo odpalonego radiowo, albo indukowanego przez zapalnik czasowy).
   Chyba służby państwowe szybko się w tym zorientowały , skoro w trybie nagłym podrzucili na miejsce szczątki pierwszej lepszej zniszczonej rakiety.

 • Ukryty PiSowczyk Wojtas zwany Kujtas

  Jak to dobrze Kujtas, że te dwa pociski nie pierdyknęły w Twój sraczyk za stodołą, kiedy to akurat załatwiałeś w nim swą brzemienną potrzebę, czytając GP. Ominęła nas pełna nadziei żałoba, smutek i żal po tobie , a tak to przynajmniej nadal mamy nadzieję na dalsze smętne gderanie starego Kujtasa.

  • Ukryty PiSowczyk Wojtas zwany Kujtas#tańczący z widłami

   Wypad z mojego bloga.

   • Ukryty PiSowczyk Wojtas zwany Kujtas#tańczący z widłami#Jarek Ruszkiewicz SL

    Panie Jareczku kochany. Przecież wszyscy wiemy, w jak zażyłych stosunkach jesteś Pan z imć Pan ...ujtasem i nikt nie zamierza tego burzyć. Wtrącam się jedynie w temat z powodu Waszych pochopnych, buńczucznych i jakże błędnych analiz i aby uchronić Was mędrców dialektycznych od dalszej kompromitacji i plajty myślowej.
    Ale jak wypad, to wypad ignorancjo Pisowska.

  • Ukryty PiSowczyk Wojtas zwany Kujtas#tańczący z widłami

   Kolego przypominam!
   To nie Salon 24
   Sio!

 • Rosyjscy komentatorzy polityczni

  coraz śmielej twierdzą że wypadek z rakietami nie był wypadkiem a umówioną polsko-ukraińską prowokacją mającą postawić NATO przed faktem dokonanym a tym samym "wymuszenie" na sojuszu do bezpośredniego udziału w konflikcie.

  • Rosyjscy komentatorzy polityczni#ikulalibal

   Na szczęście w Polin sfuszerowali to. I nawet nie ma co się dziwić. To szkodnicy, ale też nieudacznicy. Jak próbują coś sami zrobić to zwykle nie wychodzi

  • Rosyjscy komentatorzy polityczni#ikulalibal

   Podejrzewam, że zdecydowanie o więcej walczą Ukraińcy, tym bardziej, że ostatnie ataki rosyjskie musiały uzmysłowić otoczeniu Zelenskiego, że jeszcze jeden luub dwa takie zmasowane ataki, perspektywa zimy bez prądu, gazu i wody to wojsko i ludność może odmówić wspierania obecnego rządu, więc chcieliby skłonić NATO do zaangażowania się na Ukrainie lub w ostateczności uzyskać natowską kontrolę przestrzeni powietrznej nad częścią lub całością ich kraju.

   Tupet mają, bo zdecydowanie zaprzeczają, żądają dowodów, a sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow w imieniu Ukrainy prosi o niezwłoczny dostęp do miejsca wybuchu rakiety w Polsce dla ukraińskich specjalistów. Dodatkowo stwierdził: "Jesteśmy gotowi przekazać dowody rosyjskiego śladu." Może ten ślad chcą podrzucić?

 • Wszedłem sobie do wariatkowa

  na niepopki. Qrwa, jakie tam mają zryte baniaki. Nie wiem jak musiałbym być nawalony, aby tam dłużej przebywać. Chyba tyle wypić nie dam rady. Nie mówiąc o jakiś dragach. To szpital dla ciężkich przypadków. Mają swój własny świat, który jest całkowicie innych od rzeczywistego. Tamtych cudaków powinno trzymać się pod kluczem. Ściany powinny być gumowe, bo nie wiem co może jednemu czy drugiemu szurowi odwalić. Pełna szurlandia

  • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican

   Też przed chwilą wszedłem na niepopki...... rzeczywiście ostro tam jest. Ostro i grubo na dodatek.
   Już są teksty o dwóch rakietach......
   Gorsze jest jednak to, że przy rządowym korycie też mamy psycholi.
   Choćby taka Gosiewska..
   Brrr....

   • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican#zbig71

    A wszystko to się dzieje w cieniu gigantycznej afery korupcyjnej w USA.
    Dobrze gdyby ktoś to przystępnie opisał bo to nie na głowę przeciętnego goja.Wiadomo jedno:kradli,prali pieniądze dzięki ukraińskiej wojnie i przekazywali na konto demokratycznej partii.

    https://www.theguardian.com/technology/2022/nov/15/inside-the-8bn-ftx-crypto-scandal-and-its-real-world-impact

    https://news.bitcoin.com/ukraines-cyberpolice-expose-members-of-crypto-fraud-scheme-making-e200-million-a-year/

    https://www.foxnews.com/media/jesse-watters-ties-ftx-dems-ukraine-needs-investigated?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

    • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican#zbig71#ikulalibal

     Artur Kalbarczyk o tej aferze : "Pisałem wcześniej o Sam Bankman-Fried, CEO crypto platformy do wymiany walut o nazwie FTX. FTX jest bankrutem a Sam Bankman-Fried uciekł niby do Południowej Ameryki, jednak podobno jest na karaibach, na koniec nikt go nie może znaleźć. To wszystko jest powiązane z Ukrainą, ponieważ jednym z “inwestorów” w FTX, było Ministerstwo Obrony Ukrainy, które “inwestowało” tam część swoich przelewów od Bidena, następnie pieniądze te wpływały na konta lewicowych polityków w USA, na “kampanie wyborczą”. Biznes się kręcił, jednak wybory w USA zmieniły dużo, Kevin McCarthy już zapowiedział, że będzie koniec z przelewami do Kijowa.
     Bankman-Fried zwija siebie i biznes i ucieka, jednak Bankman-Fried to osoba bardzo wpływowa, wpływy ma wszędzie wliczając Davos gdzie przemawiał, zaraz obok Morawieckiego, Żeleńskiego i innych autorytetów dzisiejszego nowoczesnego świata. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, wczoraj po cichu usunęło już stronę ŚFE na internecie poświęconą Bankman-Fried, który był znany i lubiany przez nasze elity".

     Ps. Jedno jest pewne - afera zostanie wyciszona, gdyż zbyt dużo wpływowych osób jest w tym "umoczonych", nie tylko z partii demokratycznej. Wiadomym jest, iż jeden wpływowy od Republikanów także brał za pośrednictwem FTX / Donald Trump poza podejrzeniami o korupcje/. Dla niezorientowanych wyjaśniam, że FTX to trzecia największa giełda kryptowalut, jej bankructwo nie tylko zniszczyło zaufanie do kryptowalut, ale także ośmieli regulatorów na całym świecie do przykręcania śruby - co stwierdził CNN. O milionach puszczonych w "skarpetkach" nawet nie warto pisać. Tak " łże-elyty" piorą brudne pieniądze.

    • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican#zbig71#ikulalibal

     Nic nowego, bo na niepopkach od Majdanu szaleli sotniarze i minusowali posty i komentarze tych co mieli odmienne zdanie i twierdzili, że nie ma co wspomagać zadymę, a tym bardziej jechać na Ukrainę, bo to nie nasza sprawa; całe to minusowanie było przy wyraźnym wsparciu admina.

    • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican#zbig71#ikulalibal

     Schemat podobny do afery "firmy" Theranos niejakiej Elisabeth Holmes, która miała wielu donatorów i wsparcie w kręgach polityków, wojskowych, czy milionerów. Działąła ponad 10 lat i w szczytowym momencie jej firma była warta 9 mld $. Po sprawdzeniu okazało się, że rozwiązanie w postaci wielokierunkowych badań z kropli krwi jest fikcją i firma splajtowała.

     Panienka była jednak dobrze kryta, bo w trakcie postępowania sądowego zawarto ugodę i oddała papiery firmy, a w zamian zapłaciła karę w wysokości 0,5 mln i orzymała zakaz pełnienia wysokich stanowisk w spółkach publicznych na 10 lat. Skoro miała taką obstawę to można sądzić, że pieniądze, którymi obracała Holmes poszły na jakiś zbożny cel i dlatego tak lekko ją potraktowano. Panienka ma niesamowity wytrzeszcz gałek ocznych, ubierała się jak Steve Jobs i obniżała nienaturalnie głos i to wystarczało.

     Nie wiem co mają ludzie we łbach, że tak łatwo wierzą różnym indywiduum. Wystarczy spojrzeć na CEO firmyFTX, nawiasem mówiąc to dziewczyna Frieda-Bankmana, i wpaść w osłupienie.
     na YT na kanale El Momento pod tytułem El Momento Podcast EP10 - Hablando con Caroline Ellison: CEO Alameda Research, Matemática y Trader

   • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican#zbig71

    Czy Braun zgłosił już doniesienie do prokuratury za idiotycznie debilne zachowanie tej przypadkowej baby, godne obszczymurków ze Włoszczowej !!!

  • Wszedłem sobie do wariatkowa#Wican

   A co to są te "niepopki"?

 • Duda zaprzecza wystrzeleniu rakiety przez Rosjan

  Od 2:27

 • Na tym zdjeciu p. Prezydent wyglada jak

  dyktator Wloch Mussolini.

 • ten pan ma tak naturalne zdolności

  aktorskie, że dorównuje KOmikowi w jego "szczytowej" formie tzw. kreski, obaj są tak autentycznie prawdomówni jak tvpis i tvn, tylko, że ten pierwszy wygląda na takiego który wierzy co plecie, ten drugi to szuja do kwadratu !

 • a poniżej karolinka od bankmana

  https://images.moneycontrol.com/static-mcnews/2022/11/caroline-ellison-ImResizer.jpg?impolicy=website&width=770&height=431