Atak Putina

Czas na negocjacje jest zanim rozpocznie się ofensywa, bo kiedy się rozpocznie, nie będzie już żadnych rozmów między Moskwą a Kijowem, dopóki Ukraina nie zostanie pokonana.

Dziś następna porcja moskalikowej propagandy w wykonaniu amerykańskiego "pieska Pieskowa", którego teksty już prezentowałem na moim blogu - Mike Whitneya.
Zapraszam do lektury.

„Ukraińcy są w kiepskim stanie… Niedługo Ukraińcom zabraknie żywności. Nie potrwa długo, zanim zamarzną… Zrobili wszystko, czego można było po nich rozsądnie oczekiwać. Czas na negocjacje jest zanim rozpocznie się ofensywa, bo kiedy już się rozpocznie, nie będzie już żadnych rozmów między Moskwą a Kijowem, dopóki nie zostanie ona zakończona ku zadowoleniu Rosjan. (pułkownik Douglas MacGregor) 

„Ściśle mówiąc, jeszcze niczego nie zaczęliśmy.” (Władimir Putin)

Nieustanne ataki na ukraińską sieć energetyczną, magazyny paliw, węzły kolejowe oraz centra dowodzenia i kontroli wyznaczają początek bardziej śmiercionośnej, drugiej fazy wojny. Zwiększone tempo precyzyjnych ataków rakietowych dalekiego zasięgu sugeruje, że Moskwa przygotowuje grunt pod wielką zimową ofensywę, która ma zostać rozpoczęta, gdy tylko 300 000 rosyjskich rezerwistów przybędzie do swoich formacji we wschodniej Ukrainie.
Odmowa Kijowa wynegocjowania umowy, która dotyczy kluczowych kwestii bezpieczeństwa Rosji, nie pozostawiła prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi innego wyboru, jak tylko pokonać siły ukraińskie na polu bitwy i wymusić porozumienie siłą zbrojną. Nadchodząca ofensywa zimowa ma zadać Ukrainie decydujący cios, którego potrzebuje, by osiągnąć swoje cele strategiczne i szybko zakończyć wojnę. To z Reutera:

Rosyjskie ataki rakietowe sparaliżowały prawie połowę ukraińskiego systemu energetycznego, poinformował w piątek rząd, a władze stolicy Kijowa ostrzegły, że miasto może stanąć w obliczu „całkowitego wyłączenia” sieci energetycznej w miarę zbliżania się zimy.
Gdy temperatury spadają, a Kijów doświadcza pierwszych opadów śniegu, władze starają się przywrócić elektryczność w całym kraju po jednym z najcięższych bombardowań infrastruktury cywilnej Ukrainy od dziewięciu miesięcy wojny.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych niedobory prądu i wody na Ukrainie grożą tej zimy katastrofą humanitarną.
„Niestety, Rosja nadal przeprowadza ataki rakietowe na cywilną i krytyczną infrastrukturę Ukrainy. Prawie połowa naszego systemu energetycznego jest wyłączona” – powiedział premier Denys Szmyhal…
„Przygotowujemy się na różne scenariusze, łącznie z całkowitym wyłączeniem” – powiedział w komentarzach telewizyjnych zastępca szefa administracji miasta Kijowa Mykoła Poworoznyk.

Do niedawna Rosja unikała celów, które mogłyby mieć dramatyczny wpływ na działania cywilne ale teraz przywódcy wojskowi powrócili do bardziej konwencjonalnego podejścia. Obecnie wojsko niszczy wszystkie obiekty, transformatory, magazyny, podstacje, stacje kolejowe i magazyny energii, które pozwalają Ukrainie na dalsze prowadzenie wojny. Najwyraźniej, jako większe i potężniejsze państwo, Rosja zawsze była w stanie rozbić Ukrainę i rozerwać ją na strzępy ale Putin postanowił powstrzymać się w nadziei, że Kijów odzyska rozsądek i zobaczy beznadziejność swojej sprawy. I – pomimo zalewu zachodniej propagandy, która dowodzi, że jest inaczej – wynik tej wojny nigdy nie budził wątpliwości.
Rosja wymusi na Kijowie układ, który będzie wymagał od rządu zerwania wszelkich powiązań z NATO i podpisania traktatu deklarującego jego neutralność na zawsze. Rosja nie pozwoli wrogiemu sojuszowi wojskowemu na umieszczenie swoich stanowisk rakietowych i oddziałów bojowych na swojej zachodniej flance. Nie wydarzy się.

Niestety, rosyjska operacja wojskowa znacznie zwiększy cierpienia narodu ukraińskiego, który znalazł się w pojedynku w klatce między Waszyngtonem a Moskwą. To jest ze strony World Socialist:
„Według najnowszych danych Banku Światowego ubóstwo na Ukrainie wzrosło ponad dziesięciokrotnie od początku wojny między Stanami Zjednoczonymi, NATO i Rosją. Oficjalnie 25% populacji kraju żyje obecnie w ubóstwie, podczas gdy przed lutym 2022 r. było to zaledwie 2%. Urzędnicy przewidują, że w przyszłym roku stopa ubóstwa może osiągnąć 60% lub więcej a Ukraina doświadcza poziomu deprywacji niespotykanego w Europie od zakończenia II wojny światowej.

Stopa bezrobocia wynosi obecnie 35%, a płace spadły o 50% wiosną i latem dla niektórych kategorii pracowników. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego dług publiczny Ukrainy gwałtownie wzrósł do 85% PKB. Niedawno opublikowane wspólne badanie Światowej Organizacji Zdrowia i ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia wykazało, że 22% Ukraińców nie ma dostępu do podstawowych leków. W przypadku 6,9 mln osób wewnętrznie przesiedlonych liczba ta wzrasta do 33%.
Najtrudniejsze do znalezienia leki – te, które leczą ciśnienie krwi, problemy z sercem i ból a także środki uspokajające i antybiotyki – ujawniają populację walczącą z dziesięcioleciami złego stanu zdrowia z powodu ubóstwa, urazów fizycznych i psychologii wojny.

Biorąc pod uwagę, że przedstawiciele USA i NATO są w stanie rozmieścić ogromną siłę ognia na ukraińskich liniach frontu w ciągu kilku tygodni, dostarczenie niezbędnych towarów humanitarnych wydaje się niemożliwym wyzwaniem logistycznym.
„Wojna zastępcza Waszyngtonu przeciwko Moskwie przyniosła niewypowiedziane cierpienia Ukraińcom, którzy teraz borykają się ze spadającymi temperaturami, kurczącymi się zapasami żywności, załamującą się gospodarką i rosnącymi niedoborami leków. I pomimo szumu związanego z odbiciem Chersonia, Ukraińcy będą teraz zmuszeni do wielomilionowej ucieczki ze swojej zniszczonej ojczyzny, aby znaleźć schronienie w Europie, która już pogrążyła się w postindustrialnym kryzysie wywołanym lekkomyślnymi prowokacjami Wujka Sama. Ilu z tych Ukraińców z klasy robotniczej wolałoby raczej, aby ich przywódcy dogadali się z Putinem (w związku z jego uzasadnionymi obawami o bezpieczeństwo), niż zaangażować rosyjskie wojsko w bezsensowną wojnę, która kosztowałaby ich domy i pracę, ich miasta i (dla wielu) ich życie? I ludzie spoza kraju, którzy twierdzą, że „wspierają Ukrainę”czy zdają sobie sprawę, że faktycznie wspierają zubożenie milionów cywilów, którzy znaleźli się w geopolitycznym krzyżowym ogniu między Waszyngtonem a Rosją? Każdy, komu naprawdę zależy na Ukrainie, powinien poprzeć ukraińską neutralność i zakończenie rozszerzania NATO.
To jedyny sposób na zakończenie tej wojny. Bezpieczeństwo Rosji zostanie osiągnięte poprzez traktat lub żelazną pięść. Wybór należy do Ukrainy”.

Ten tekst pochodzi z artykułu zatytułowanego „Rosja ma rację: USA prowadzi zastępczą wojnę na Ukrainie”:
„Wojna na Ukrainie to nie tylko konflikt między Moskwą a Kijowem” – powiedział ostatnio rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. To „wojna zastępcza ”, w której najpotężniejszy sojusz wojskowy na świecie używa Ukrainy jako taranu przeciwko państwu rosyjskiemu." Ławrow nie ma racji. Rosja jest celem jednej z najbardziej bezlitośnie skutecznych wojen zastępczych we współczesnej historii. 

Amerykański establishment polityki zagranicznej nie dba o Ukrainę ani o naród ukraiński. Kraj jest tylko trampoliną do wojny Waszyngtonu z Rosją. To dlatego CIA obaliła demokratycznie wybrany rząd w Kijowie w 2014 roku i dlatego CIA uzbroiła i wyszkoliła ukraińskie oddziały paramilitarne do walki z armią rosyjską w 2015 roku (7 lat przed inwazją!) Tutaj tło z artykułu z 2015 roku w Yahoo News :
Według pięciu byłych funkcjonariuszy wywiadu i bezpieczeństwa narodowego zaznajomionych z tą inicjatywą CIA nadzoruje w Stanach Zjednoczonych tajny intensywny program szkoleniowy dla elitarnych ukraińskich sił specjalnych i innego personelu wywiadowczego. Według niektórych urzędników program, który rozpoczął się w 2015 roku, ma siedzibę w tajnej placówce na południu Stanów Zjednoczonych…
„Stany Zjednoczone tworzą powstanie” – powiedział były urzędnik CIA, dodając, że program nauczał Ukraińców, jak „zabijać Rosjan”.
CIA i inne agencje amerykańskie mogłyby wesprzeć ukraińską rebelię, gdyby Rosja przeprowadziła inwazję na pełną skalę.
„Trenujemy tych chłopaków od ośmiu lat. Są doskonałymi wojownikami”… Przedstawiciele obu krajów uważają również, że Rosja nie będzie w stanie utrzymać się na nowym terytorium w nieskończoność z powodu silnego oporu ze strony ukraińskich powstańców, według byłych urzędników..

Jeśli Rosjanie rozpoczną kolejną inwazję, „będą ludzie, którzy uprzykrzą im życie” – powiedział były wysoki rangą oficer wywiadu.
„Wszystko, co przydarzyło się nam w Afganistanie”, powiedział były wysoki rangą oficer wywiadu, „mogą się spodziewać, że zobaczą to w walkach z tymi facetami”.

Jest napisane czarno na białym. Plan wykorzystania Ukrainy jako pola bitwy do wojny zastępczej przeciwko Rosji wyprzedził inwazję o co najmniej 7 lat. Administracja Obamy i jej neokonserwatywni sojusznicy zastawili pułapkę na Rosję, aby wciągnąć ją w grzęzawisko w stylu afgańskim, które wyczerpałoby jej zasoby i zabiłoby jak najwięcej rosyjskich żołnierzy. Jak niedawno przyznał sekretarz obrony Lloyd Austin, Stany Zjednoczone chcą „osłabić” Rosję, aby nie była w stanie projekcji siły poza swoje granice. Waszyngton dąży do nieograniczonego dostępu do Azji Środkowej, aby móc otoczyć Chiny bazami wojskowymi i rakietami nuklearnymi. Stany Zjednoczone zamierzają kontrolować rozwój Chin, które zdominują najbardziej zaludniony i najlepiej prosperujący region świata w następnym stuleciu, Azję. Ale najpierw Waszyngton musi zmiażdżyć Rosję, załamać jej gospodarkę, odizolować ją od globalnej społeczności, demonizować ją w swoich mediach i obalać jej przywódców. 
Ukraina jest postrzegana jako pierwsza faza znacznie szerszej strategii mającej na celu zmianę reżimu w Moskwie, po której następuje wymuszona fragmentacja państwa rosyjskiego. Ostatecznym celem jest zachowanie wiodącej roli Waszyngtonu w porządku światowym.

Zimowa ofensywa Putina grozi zniweczeniem planu Waszyngtonu dotyczącego przedłużenia konfliktu tak długo, jak to możliwe. W nadchodzących tygodniach i miesiącach Rosja zintensyfikuje ataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy. Większość kraju pogrąży się w ciemnościach, zapasy paliwa wyschną, zabraknie żywności i wody, komunikacja zostanie odcięta a ruch kolejowy ustanie. 
Miliony cywilów uciekną do Europy, gdy kraj będzie powoli popadał w paraliż. Gdy rosyjskie bataliony zajmą miasta i wsie na wschód od Dniepru, rosyjskie wojsko odetnie ważne linie zaopatrzenia z Polski, odcinając dopływ śmiercionośnej broni i oddziałów bojowych na front.Ta ofensywa doprowadzi do generalnej kapitulacji ukraińskich jednostek bojowych działających na lądzie, co zmusi Zełenskiego by busiąść do stołu negocjacyjnego. W końcu Rosja zwycięży, a jej uzasadnione żądania bezpieczeństwa zostaną spełnione. 

Oto jak pułkownik Douglas MacGregor podsumował to w niedawnym wywiadzie:
„To, co nadchodzi, to bardzo masowa ofensywa, rodzaj ofensywy, której ja i wielu innych analityków wojskowych spodziewaliśmy się na początku. Bardzo decydujące operacje, wiele osi operacyjnych zaprojektowanych do skutecznego unicestwienia wroga na ziemi. I to właśnie dzieje się teraz, to jest to, co zbliża się w przyszłości.

Kiedy ziemia zamarznie, rozpocznie się rosyjska ofensywa.

Mike Whitney

Wersję polską opracował SpiritoLibero.

Jarek Ruszkiewicz SL

Jarek Ruszkiewicz SL - Blog tylko dla nie wyszczepionych. Szczepany muszą składać podanie o przepustkę.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.48

liczba ocen: 40

 • Rosji nie zależy na szybkim zakończeniu tej wojny

  Wręcz przeciwnie, Rosja tę wojnę celowo przedłuża sposobem trzy kroki do przodu i dwa w tył.

  Rosji zależało na lądowym połączeniu z Krymem. I to już zostało osiągnięte. Drugim celem jest zaangażowanie państw wrogich, przede wszystkim NATO, w długotrwały konflikt. I na to się zanosi...

  Rosja ma czas, może nawet 20 lat. Czy Zachód będzie hołubił Ukraińców tak długo? W tym czasie Rosjanie przebudowują armię, podpatrując uważnie, jak walczy NATO na Ukrainie i czym. W ostatnim czasie w kosmos lecą rosyjskie rakiety jedna za drugą z satelitami wojskowymi na pokładzie. Rosjanie budują w kosmosie coś na wzór Star-Linka Maska. Gdy już przebudują siły zbrojne, a gospodarkę przestawią na produkcję wojenną tudzież uruchomią własnego Star-Linka, wtedy dopiero zaczną prawdziwą (a nie dziwną) wojnę na Ukrainie...

  Obecny styl walki Rosjan, jaki można zaobserwować na Ukrainie, to styl pijanego mistrza, że tak to porównam z "karatem", czy innym kung-fu. Wszystko do czasu.

  • Rosji nie zależy na szybkim zakończeniu tej wojny#rumpelsiltskin

   //Obecny styl walki Rosjan, jaki można zaobserwować na Ukrainie, to styl pijanego mistrza,//

   Rosjanie mówią na to "maskirowka".
   Nie wysłali na Ukrainę nawet 10% wojska, które mają pod bronią.
   A filobanderowcy się podniecają "jaka ta Rosja słaba" :))

   • Rosji nie zależy na szybkim zakończeniu tej wojny#rumpelsiltskin#Jarek Ruszkiewicz SL

    Rosjanie rzeczywiście używają na Ukrainie małych sił, ale żołnierze walczą tam rotacyjne i praktycznie cała armia rosyjska nabędzie doświadczenia bojowego na tej wojnie.

    Małe siły, bo jest to związane z optymalizacją kosztów, gdy ma się zamiar toczyć tę wojnę latami...

   • Rosji nie zależy na szybkim zakończeniu tej wojny#rumpelsiltskin#Jarek Ruszkiewicz SL

    Za artykuł 5*****
    A tak przy okazji, Jarek czy masz info o wykazie dyżurów ?
    Bo oficjalnie nie są opublikowane.

    Serdeczne pozdrowienia :))

  • Rosji nie zależy na szybkim zakończeniu tej wojny#rumpelsiltskin

   te satelity to nie jakis dublet Star-linka, tylko satelity-niszczyciele kosmicznej sieci wywiadowczej NATO (satelitów szpiegowskich i komunikacyjnych). Wojna na serio zacznie sie w kosmosie.

 • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie

  Wojny Wietnamskiej. Wojna może trwać, zapewne szkodzi Ukrainie, ale eksploatuje też Rosję, a niewiele szkodzi państwom NATO, bo w zasadzie to są bogate pastwa i mogą dostarczać co potrzeba na front ukraiński przez dłuższy czas.

  Tak jak w okresie Zimnej Wojny Rosja jest izolowana, bo kooperacja z państwami BRICS nie daje Rosji wielkiej pomocy. Rosja musi stawać się samowystarczalna. Może liczyć na Chiny, to jest bardzo ważne i poważne, ale ludzie na froncie są Rosjanami.

  • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK

   "a niewiele szkodzi państwom NATO"

   Właśnie to obserwujemy, jaki zamęt powoduje ta wojna w Europie i w USA, a tu nawet zima jeszcze się nie zaczęła. Rosja właśnie robi Amerykanom drugi Wietnam (pierwszy też był jej autorstwa).

   • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK#rumpelsiltskin

    //Rosja właśnie robi Amerykanom drugi Wietnam (pierwszy też był jej autorstwa).//
    To USA robią Rosji Wietnam! Na Ukrainie giną Rosjanie, a nie Amerykanie. NATO i USA podrzucają broń i podsycają wojnę.

    • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK#rumpelsiltskin#Anna-PK

     Pożiwiom, uwidim. O Rosję jestem spokojny, bo to najbogatsze państwo na świecie. Poza tym ,Rosjanie mają czas, a na Zachodzie od zawsze żyją w niedoczasie. Dlatego Zachód w tej wojnie jest na straconej pozycji.

    • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK#rumpelsiltskin#Anna-PK

     gina Rosjanie, ale gina tez Polacy (niektórzy założyli ukrainskie mundury, to jest naszywki na mundurach)

  • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK

   Zgadza się, każda wojna to wysiłek dlaludzi i gospodarki.
   Nie zgodzę się jednak z tezą, że zachód jest tak bogaty i może jeszcze długo pompować Ukrainę bronią i pieniędzmi.
   Już okazało się, że są puści jak bębenki.
   A zaraz im dupy przymarzną do łóżek.

   • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK#Jarek Ruszkiewicz SL

    Pewnie, że Zachód też ponosi konsekwencje, ale przecież jakoś sobie radzili przez okres Zimnej Wojny i właśnie o to Amerykanom chodzi, aby Zachód Europy nie spoufalał się z Rosją i Chinami.

    • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK#Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK

     Lekcje z "zimnej wojny" Rosjanie już odrobili, a Amerykanie po tym usieli na laurach iI teraz to się na nich zemści.

    • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK#Jarek Ruszkiewicz SL#Anna-PK

     To prawda, że Amerykanie chcą zniszczyć ściślejszy związek pomiędzy Europą a Rosją ale poprzez przedłużającą się wojnę Europa z miesiąca na miesiąc będzie odczuwać bardzo boleśnie jakie koszty musi w związku z tym ponosić. W ten sposób budować się będzie z miesiąca na miesiąc wielka niechęć a w skrajnej sytuacji wrogość i nienawiść do USA. Posłużnych polityków w Europie można sobie zawsze wystrugać ale zwykli Europejczycy będą Amerykę nienawidzić. Największym przegranym w tej wojnie będzie Ukraina i Polska a kiedy już ta wojna się skończy i dojdzie do denazyfikacji Ukrainy to Polska zostanie zalana tysiącami ukraińskich nazioli. Wtedy zacznie się "wojna" już na naszym terenie. Dojdzie do wielkiej tragedii.

  • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK

   ludzie na froncie sa Rosjanami.
   Rosjanami tez, ale nie przede wszystkim.

  • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK

   ludzie na froncie sa Rosjanami.
   Rosjanami tez, ale nie przede wszystkim.

  • Dla Rosji na Ukrainie jest podobna sytuacja do tej w jakiej był USA w czasie#Anna-PK

   Bez energii nikt nie jest bogaty.
   A tzw. zachód właśnie odciął się od źródeł energii (ruskiej, Irańskiej).
   Zachód dzisiaj i jutro to byłe bogate kraje spadające w kierunku krajów III świata na tle ubóstwa energetycznego.
   Jedyne co może ich przed tym ubóstwem uratować to energetyka jądrowa .
   Energetyka wiatrowa i panelowa są niestabilne wymagają i tak utrzymywania stabilnych rezerw energetyki co podważa ich sens istnienia.
   Elektrowni węglowej czy atomowej nie da się wyłączyć bo wiele wiatr... one muszą pracować w trybie ciągłym. Jedynym rozwiązaniem są magazyny energii takie jak np. hydroelektrownie
   gdzie w okresach nadmiaru energii można je doładowywać pompami wody.


   .

 • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...

  A na razie to tylko wróżby z kryształowej kuli. Czyżby zbliżał się kolejny łomot? Ukraińcy to nie Niemcy, oni na równi z Rosjanami wiedzą jak walczyć zimą i z zimą. Pytanie, czy w tak krótkim czasie uda się Rosji odbudować swój wyczerpany potencjał? Właśnie dla odbudowy tego potencjału okopania się na pozycjach na które niedawno się wycofali szukają rozejmu.
  Ano zobaczymy.

  • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski

   Zawisza daj już sobie spokój z tymi kompromitacjami.
   Masz dziecko dorosłe, chcesz, żeby się za ciebie wstydziło?...

   A Rosjanie tak sper...ją, że gubią walonki, onuce i czołgi.

   Tutaj masz nieudolną przeróbkę tego tekstu zrobioną przez twojego "sekretarza" od Sakevycza, wyjątkowa menda żydobanderowska.
   https://naszeblogi.pl/64589-atak-prezydenta-wolodymyra-zelenskiego

   • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL

    Jarku, ile razy mam ci pisać, że przeróbki Sakiewicza mnie nie interesują. Nie wszystkich się czyta, bo na głupoty szkoda czasu. Ja tylko mówię tak statystycznie ile razy Jarek pisał o klęskach Ukrainy tyle razy wojska rosyjskie dostawały łomot. Czy i tym razem się to spełni? Czy może jednak "bolszewiccy bogowie" wysłuchają wreszcie modłów o sukces Rosjan? Osobiście dla mnie to już rozgrywka w stylu rzutu binarną kostką do gry. Jeśli kibicuję Ukrainie to tylko dlatego, że bronią swojej ojczyzny przed napaścią agresora.
    A tobie co zostało? Opowiadać, że ja rodzinie wstyd przynoszę? Moje oceny, a w zasadzie postępowanie na zasadzie poczekaj na to jak sprawa się rozwinie, zawsze sukces przynosi?

    A tak przy okazji, możemy razem nie lubić pewnego "narodu wybranego", nie akceptować np. Chazarów, co strzelają do potomków 12
    pokoleń Izraela, (palestyńczyków) ale odpuść sobie wylewanie na innych swojej "miłości" do tegoż narodu sugerując iż z tego narodu się wywodzi, bo muszę się za ciebie wstydzić. Bo głupio by było gdyby przyjaciel przyjaciela banował za to, że ten drugi swoich fobii powstrzymać nie potrafi. Kultura dyskusji, brak podjazdów osobistych to podstawa dyskusji na tym portalu. Inaczej wyjdziemy na idiotów jak pewien admin, co zbanował innego admina, gdy ich poglądy się nie zgadzały.

    • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski#Jarek Ruszkiewicz SL#Zawisza Niebieski

     Tobie Zawisza to trudno dogodzić.
     Jak Rosjanie pieścili się z banderowcami to nabijałeś się z nich.
     Teraz jak walczą bardziej "po amerykańsku" to się oburzasz, że "terroryści".
     Do ropokradów jeszcze im daleko.

  • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski

   coraz wy zsze te twoje piętrowe brednie

  • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski

   coraz wy zsze te twoje piętrowe brednie

  • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski

   Herr Zawisza :

   kto weżmie na Utrzymanie ok 20 lub 30 Milionów Ukraińców w Kraju bez prądu ?

   Prosze sobie to wyobraźić

   Każdy Kilogram pomocy Humanitarnej trzeba dostarczyć gdzie????
   w jaki sposób?

   Władimir Może sie wycofać i cierpliwie czekać .

   Teraz Zachód ma Problem.

   Co powiedzieć Ukrainie gdzie może nie było zbyt Bogato ale był Prąd i Woda

   • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski#Kappadeusz

    No cóż, jeśli armia Rosji zamiast sukcesów na froncie będzie bawiła się w terrorystów, co atakują cele cywilne to rzeczywiście może nam przyjść wziąć na utrzymanie kobiety i dzieci tych, co o ojczyznę swoją walczą. Ostatecznie każdy cywilizowany człowiek winien chronić dzieci, bez względu na to w jakim narodzie przyszło im na świat przyjść.
    Ale by tego uniknąć, trzeba ich ojcom dać narzędzia pozwalające uchronić przed pociskami agresora, co chce pozbawić te dzieci i kobiety dóbr podstawowych, Żołnierz walczy z żołnierzem, zaś tchórz i gwałciciel z kobietami i dziećmi. Zdaje się, że Rosja sukcesy osiąga tylko w tej drugiej dziedzinie.

    I nie oznacza to, że popieram idiotyczne działania "naszego rządu", ale za nich niech się wstydzą ci, co na nich głosowali.

    A tak przy okazji, to my Polacy w szacunku do naszego języka wypracowaliśmy słowo "pan". Można po polsku napisać "pan Zawisza" słowa Herr przed polskim nazwiskiem używa tylko taka, do której wynalazek szamponu do włosów jeszcze nie dotarł. Myślę, że Pan nie zamierza do jej poziomu dociągać.

    • Widzę, że Jarek kolejny raz głosi sukces Rosji...#Zawisza Niebieski#Kappadeusz#Zawisza Niebieski

     Człowieku - ty masz coś z głową. Jeżeli już oceniasz - to oceniaj sprawiedliwie. Koniokrady, twoi piewcy demokracji, napadając na państwa oddalone od ich granic o tysiące kilometrów - zawsze rozpoczynali wojnę od niszczenia infrastruktury krytycznej i mordowania cywilów. Rosja - można powiedzieć - po dziewięciu miesiącach konfliktu, delikatnie zaczęła szarpać infrastrukturę, bo przecież może ją zburzyć całkowicie. Daje czas, na przemyślenie zaistniałej sytuacji. I ty uważasz USA za piewców demokracji, a Rosjan za terrorystów. Znaj proporcje.

 • Jeżeli ........

  jeżli Celem jest Uwalenie Unii Europejskiej i Zaangażowanie USA w utrzymywanie na swój koszt 30 lub 40 milionów ukraińców.

  Bo bez prądu to można Dzieci produkować.

  a cały kraj wyciągnie ręke po środki do życia w kierunku Europy i Usa

  to Władimir Już Wygrał.

  Teraz Banderowcy będą przeklinać tych co ich rzucili pod Rosyjska Ciężarówke z Gruzem

 • czy Ktoś ..........

  Są jakieś dane o liczbie uchodzców z ostatnich dni???????

 • Dlaczego ci murikańscy analitycy zachowują się tak - jakby wiadome ogony

  nie wywijały ani Ameryką ani Rosją? Może faktycznie nie wiedzą ale wtedy ich analizy można sobie włoży w przysłowiowe buty.
  Wniosek?
  Mamy do czynienia z operacja czarciego pomiotu na ludzkości - gdzie tym razem otwarto nowy front na styku Rosji i banderlandu. Z logicznego punktu widzenia wojna jest po to aby wzmocnić Rosję a osłabić eurokołchoz i Amerykę. Jeżeli nie będę miał racji - odszczekam po czasie wszystko i to pod stołem.

  • Dlaczego ci murikańscy analitycy zachowują się tak - jakby wiadome ogony#demonkracja

   Wzmocnienie to pojecie względne.
   Sam fakt osłabienia eurokołchozu i Ameryki
   już jest wzmocnieniem Rosji.
   A co do analityków, to pisałem dawno, że to celowo
   kupy się nie trzyma a teraz wiem, że to tak ma być.
   Jaskrawy przykład, to zapaść energetyczna Europy, która
   była celem a nie konsekwencją a sankcje środkiem do celu.
   Czy tego analitycy by nie przewidzieli? Toż to oczywiste.
   U czarciego pomiotu wszystko jest na opak niż myślą ludzie.

 • Żydzi dostali szału na punkcie Iranu, bo Iran dostarcza drony do Rosji.

  No to leci propaganda w żydowskich mediach: a to prawa człowieka są naruszane w Iranie, a to stroje sportowe kobiet irańskich są archaiczne. Bo nie ma to jak stroje sportowe kobiet w tzw. "postępowym świecie" gdzie sportmenki paradują z gołymi tyłkami.
  A teraz żydowskie media wpadły w ekstazę, bo irańscy piłkarze nie zaśpiewali swojego hymnu na Mundialu.
  Bo wiadomo, że najlepsze są hymny zachodnie, np. God save the King albo Deutschland Deutschland uber alles czy hymn Amerykanów walczących o tak zwaną "demokrację".

  • Żydzi dostali szału na punkcie Iranu, bo Iran dostarcza drony do Rosji.#Kris

   KW: "Czy Zachód jest w stanie radykalnie zmniejszyć swe "bogactwo"?

   Jest bardzo prosty sposób aby uratować Zachód, ale prawie niemożliwy do wprowadzenia w życie z powodów politycznych.

   Należy "zmniejszyć bogactwo" przez jego dystrybucję pomiędzy tymi co żyją z pracy i prawie nic nie posiadają. Nadmiernie zakumulowane bogactwo w rękach małej mniejszości u szczytu piramidy ekonomicznej prowadzi do zastoju. Podobnie jak koncentracja własności ziemi w rękach polskich magnatów, połączona ze skrajnym wyzyskiem chłopów doprowadziła do upadku Rzeczpospolitej.

   • Żydzi dostali szału na punkcie Iranu, bo Iran dostarcza drony do Rosji.#Kris#Pedant

    Nie jest to możliwe, choć teoretycznie chwilowo
    byłoby skuteczne.
    Dlaczego?
    Bo, spece od rewolucji są teraz zajęci czym innym.
    Ale cierpliwości. Magnatów zastąpią Korporacje,
    bo trzeba wiele zmienić, by nic się nie zmieniło.

 • Bogaty Zachód

  Wchodząc w dyskusję - padło tam stwierdzenie, że Zachód jest bogaty i wspieranie Ukrainy to mały wysiłek.

  Otóż jest przeciwnie. Właśnie bogactwo Zachodu jest tu największym problemem. Aby ktoś był bogaty - musi mieć przynajmniej kilku biednych wokół siebie - takich, którzy na niego pracują.
  To dotyczy też państw.
  Tymczasem przerwane zostały łańcuchy kooperacyjne. Przemysł ciężki jest wypchnięty do krajów biednych - bo uciążliwy. ITD. Do tego braki surowców.
  A bogactwo wymaga jednego - bardzo sprawnego zarządzania, bo każdy brak powoduje duże perturbacje.
  Do tej pory korzystano z zapasów (zwłaszcza broni). To się kończy. Zaczyna brakować surowców na nową produkcję.
  Istnieje zagrożenie chaosu. Efekt?
  "Bogactwo" jest coraz większym problemem. I zagrożeniem stabilności.

  Czy Zachód jest w stanie radykalnie zmniejszyć swe "bogactwo"? To podstawowe pytanie tego konfliktu.

  • Bogaty Zachód#Krzysztof J. Wojtas

   Wspieranie Ukrainy może być postrzegany chwilowo jako mały wysiłek,
   bo starają się już o to plemienni bankowi magicy, zwiększając dług
   i drukując pieniądze.
   W końcu i tak zakończy się to społecznym konfliktem, zwłaszcza że
   młodzi i silni jeszcze do niedawna uchodźcy są pełni temperamentu
   oczekając jak kania deszczu na dzień, gdy z młodych piersi inspirowanych
   przewrotnym starym czarcim pomiotem zorganizowani w
   "Allah's Army of Warriors" (to taka europejska wersja IZIS)
   z okrzykiem "Allach Akbar" rozpocznie, jak to drzewiej bywało,
   wojnę religijną, rabując i zabijając bladolicych niewiernych,
   wyręczając szczepionkę na covid w wielkim dziele diabła.

   • Bogaty Zachód#Krzysztof J. Wojtas#Andrzej Obserwator

    A ja lubie posłuchać:

    Русские идут - YouTube

 • Propaganda

  Niestety ussmanoszydowska propaganda nadal kreuje rownolegla rzeczywistosc, w ktorej upadlinscy dzielni wojacy wygrywaja, kokainowy wodz obiecuje odzyskac Krym ( juz w grudniu!, zas "ruscy" przegrywaja sromotnie i juz nawet szykuja zmiane wladzy - slaby Putin ma zostac zastapiony po zamachu ( lub przewrocie) na kogos z otoczenia! Oprocz tego Putin nie wypowiada sie na temat wydarzen na froncie ( bo niby przegrywa sromotnie ), zas zeliboba coziennie wysyla ( raczej jego decydenci) filmiki !
  Czyli trzepniety, zgnily zachod ocenia wedlug przekazu propagandowego nie tyle przebieg wydarzen, ile interpretacje filmowa wyslana do lzemediow !
  W stiudiach telewizyjnych tym razem zgromadzili " Rosjan" czyli kilka sprzedajnych szuj na garnuszku Jewropy i wywiadow, kilku gadajacych ekswojskowych ( w randze generalow), " wielkich" reporterow - i ta zgraja sprzedawczykow osmiesza codziennie Rosje i Rosjan . Podobno w Chersoniu wykryli 4 miejsca tortur (???), ktore pokazuja " narzedzia jakimi Ruscy torturowali niewinnych upadlincow !
  No tak, zbiorowe mogily zostaly wysmiane, wiec teraz sa pokoje tortur, latwiejsze do zainscenizowania . Zas na torturowaniu to banderowcy znaja sie doskonale i maja w tym bogate, stare tradycje ( Wolyn, wojna)!

 • War News . Salute .

 • kedmi stracił rozum

  Obejrzałem z tego portalu link do wieczoru Sołowiowa. Kedmi mnie zaskoczył, gadał jak naiwny Polok o cywilizowanej armii.
  To chociaż tak tutaj mu odpowiem.
  Rzekłeś, panie Kedmi: Nie wolno zabijać żenszczyn i starikow. tego nie czyni żadna cywilizowana armia. A jaka jest cywilizowana? Tego Kedmi nie objaśnił.
  Kedmi sprzeciwił się sugestii prowadzącego program, iż należy miasta banderowskie zrównać z ziemią.
  Jakow! Te żenszczyny i te stariki głosowały za banderowcami tak samo jak niemieckie baby za NSDAP. Nawet dzieci niemieckie nie były niewinne, bo przecież ktoś zasilał ten Volkssturm i ktoś ładował magazynki karabinów snajperów w Berlinie.
  Kiedy zabijano ludzi na Donbasie, te żenszczyny i te stariki nie protestowały. A trwało to 8 lat (2014-2022) .
  Dlaczego życie żołnierza rosyjskiego ma być tańsze od życia tych żenszczyn i starikow?
  To właśnie potworny błąd - uznanie, iż trza wygrać batalię poświęcając rosyjską krew.
  jakow! Zachód tego i tak nie uhonoruje. Po prostu nie wolno dla humanitarnych wymysłów, których i tak żadna armia świata nie uznaje, poświęcać życie jakiegokolwiek Rosjanina. Liczyć na to, iż banderowcy czy Małorusy odniosą się z uznaniem do poczynań cywilizowanej moskiewskiej armii, to zaklinanie wiatru. Wychować Ukrów może tylko ogień i miecz. Taki sam błąd popełniła Rzeczpospolita. Zamiast udzielić Wiśniowieckiemu nieograniczonego poparcia utknęła w dyplomacji. Efekt? Znany i odczuwany po dziś dzień w Polsce.
  Rosję czeka ten sam historyczny los, jeżeli nie będzie bezwzględna i okrutna. W tym zdominowanym propagandą amrycką świecie nie ma po prostu innej drogi, a życie Moskala z uwagi na demografię jest po prostu bezcenne.
  Po raz pierwszy stwierdziłem, iż ty, Kedmi, nie masz racji. Pomyliłeś się już wielokrotnie i raczej nie powinieneś publicznie zabierać głosu na temat misji rosyjskiej w Małorosji i w Galicji.